$
תעשייה ופיננסים

ענקית הפרסום WPP דורשת מהמנכ"ל לשעבר מרטין סורל להחזיר לה מאות אלפי דולרים

סורל התפטר מענקית הפרסום לפני 9 חודשים בעקבות חקירה שנערכה סביב התנהלותו. כעת דורשת ממנו החברה להשיב כספים שבהם השתמש, בין היתר, למימון חופשות סקי

שירות כלכליסט 11:4426.01.19

מרטין סורל התפטר מתפקידו כמנכ"ל ענקית הפרסום WPP לפני 9 חודשים בעקבות חקירה של החברה סביב ההתנהלות שלו, אך המחלוקת בין שני הצדדים נראית רחוקה מסיום.

 

 

 

סורל הספיק בינתיים להקים סוכנות פרסום מתחרה, אם כי קטנה יותר, S4 קפיטל והעביר ביקורת פומבית על האסטרטגיה של WPP וההנהגה החדשה שלה. "נראה שמה שקורה ב-WPP הוא שהם בתאונת דרכים בהילוך איטי", אמר למשל באוקטובר. מניית הסוכנות נפלה ב-21% מאז עזיבתו של סורל באפריל.

 

מנכ"ל WPP לשעבר מרטין סורל מנכ"ל WPP לשעבר מרטין סורל צילום: בלומברג

 

 

עיקר המחלוקת בין הצדדים נובעת מכך שבחברה בדקו את ההוצאות שצבר סורל בשנים האחרונות ורשם על חשבון החברה, כולל רכישת דירה בניו יורק, מימון טיסות של בת הזוג שלו ונסיעות סקי, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. ביוני דווח שסורל מואשם כי השתמש בכספי החברה כדי לשלם לזונות שהזמין. סורל דחה את ההאשמות.

 

מבדיקת החברה עלה כי מימון הטיסות של בת הזוג, כריסטינה פלקון סורל, עמדו על 219 אלף דולר. לאחר דרישת החברה, שילם סורל את הכסף. אולם, בשבועות האחרונים מתגברות דרישות WPP שסורל יסביר הוצאות נוספות, כולל מימון חופשות. אם יוחלט כי ההוצאות הללו לא היו סבירות, סורל יידרש לשלם גם עליהן. "אנחנו יכולים לאשר שקיבלנו כבר סכום כסף וקיים דיאלוג מתמשך לגבי סכומים נוספים", מסר דובר החברה. סורל סירב להגיב.

 

המחלוקת מגיעה בתקופה רגישה עבור WPP. מלבד הירידה בשווי המניה, החברה מתמודדת עם המעבר למודעות דיגיטליות מפרסום בעיתונים ובטלוויזיה. בשנה שעברה אף הודיע המנכ"ל החדש מארק ריד כי בכוונתו לפטר 3,500 עובדים, המייצגים 2.5% מכוח העבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x