שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

ג'ק מא לדור ה־Y: "תדבקו במשרתכם הראשונה 3 שנים"

ברקע החששות מהשפעות מלחמת הסחר, ראש ממשלת יפן ניצל את הבמה בדאבוס כדי לקדם רעיונות של סחר חופשי, יו"ר קרן המטבע הזהירה מהברקזיט ושר החוץ האמריקאי לשעבר המליץ לטראמפ: "התפטר"

שירות כלכליסט 08:4224.01.19

ביומו השני של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס אתמול התארחו מנהיגי הכלכלה השלישית והרביעית בגודלן, ראש ממשלת יפן שינזו אבה וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. מרקל נחתה בדאבוס יום לאחר שהיא ונשיא צרפת עמנואל מקרון חתמו על אמנת ידידות חדשה בין שתי המדינות.

 

בנאומו בפני הפורום אמר אבה, כי ינצל את חברותה של מדינתו ב־G20 על מנת לשקם את האמון בסחר הבינלאומי. "יפן נחושה לשמר ומחוייבת לחיזוקו של סדר בינלאומי חופשי, פתוח ומבוסס חוקים", ציין. "אני קורא לכם לשקם את האמון במערכת הסחר הבינלאומי. זו צריכה להיות מערכת הוגנת, שקופה ויעילה בהגנה על זכויות של קניין רוחני, וגם בתחומים כמו מסחר מקוון ורכש ממשלתי".

 

מימין: ג'ק מא ושינזו אבה בדאבוס 2019 מימין: ג'ק מא ושינזו אבה בדאבוס 2019 צילומים: רויטרס, אי. אף. פי

 

אבה אמר את הדברים ברקע החשש הגובר, כי מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מהווה איום משמעותי על הצמיחה העולמית. זאת לאחר שדווח השבוע כי כלכלת סין צמחה ב־2018 בקצב האטי ביותר מאז 1990.

 

 

עוד אמר אבה, כי יש לאפשר זרימה חופשית של נתונים על מנת לקדם מציאות חדשה עבור האנושות. "הערים שלנו יהפכו הרבה יותר ידידותיות עבור כל מני סוגים של אנשים מכל שכבות החברה", אמר. בה בעת, הוא הדגיש את החשיבות שבהגנה על מידע פרטי.

 

הקנצלרית מרקל התייחסה בנאומה להתערערות האמון במערכת הפיננסית הגלובלית ואמרה כי זהו נושא שיש להתייחס אליו. על הברקזיט אמרה כי היא פועלת לקידום המשך יחסי סחר טובים עם בריטניה. "אני משקיעה את כל המאמצים האפשריים כדי לדאוג לכך שזה יקרה באופן מסודר", ציינה. עוד אמרה כי היא תגן על המערכת הבינלאומית הקיימת כנגד שינויים המגיעים מגורמים פופוליסטיים.

 

עוד בלטו אתמול בפורום, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד ומייסד עליבאבא, ג'ק מא. לגארד, שהשתתפה בפאנל ארוחת בוקר, הזהירה את נציגי העסקים הבריטיים כי "החששות מפני השלכות הברקזיט התפשטו לקהילה העסקית הגלובלית".

 

המורה לשעבר מא, שהשיב לשאלות משתתפים, המליץ לבני דור המיליניום לנסות ולדבוק במשרתם הראשונה שלוש שנים לפחות. "כיום, יותר מדי אנשים מחליפים משרות במהירות", ציין. "זה עלול להיגמר באסון". מא סיפר כי שנא לעבוד כמורה, אבל משום שהבטיח כי יישאר במשרה שש שנים, הוא הצליח למצוא את הצדדים החיוביים במשרה.

 

בתוך כך, מזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי ניצל את פורום דאבוס כדי להשתלח בנשיא טראמפ. בראיון ל־CNBC בפאנל שהשתתף בו שלשום, אמר קרי כי לו קיבל הזדמנות לשוחח עם טראמפ, הוא היה אומר לו חד־משמעית, "התפטר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x