$
תעשייה ופיננסים

יצרנית שואבי האבק הבריטית דייסון מעבירה את המטה שלה לסינגפור

לטענת המנכ"ל החברה "אנחנו מגדירים את עצמנו כחברת טכנולוגיה גלובלית ואנו עדים להמון הזדמנויות להגדיל את ההכנסות שלנו באסיה". הצעד נתקל בביקורת בריטניה כי מייסד החברה הוא תומך נלהב של הברקזיט

רן אברמסון 16:4723.01.19

יצרנית שואבי הבריטית דייסון (dyson) הודיעה אמש כי היא מעבירה את מטה החברה מהעיירה מלמסברי שבמערב אנגליה, לסינגפור.

 

 

 

החברה הבהירה כי פרט לשני מנהלים בכירים שיעברו לסינגפור, כל העובדים בבריטניה ישמרו על משרותיהם.

 

מנכ"ל החברה, ג'ים רואן, אמר כי ההחלטה על המעבר לא הושפעה מהברקזיט המתקרב, או משיקולי מס. עם זאת הוא ציין כי "כך נהיה מוכנים לנצל הזדמנויות היכן שאנחנו רואים אותן נוצרות. אנחנו מגדירים את עצמנו כחברת טכנולוגיה גלובלית וזה זמן שאנו עדים להמון הזדמנויות להגדיל את ההכנסות שלנו באסיה".

 

 

מייסד החברה, סר ג'יימס דייסון, על רקע הדמיית מכונית משואב אבק דייסון מייסד החברה, סר ג'יימס דייסון, על רקע הדמיית מכונית משואב אבק דייסון הדמייה: cars magazine

 

דייסון כבר מחזיקה במשרדים בסינגפור ובאוקטובר החולף היא אף הודיעה על כוונתה לבנות מכונית חשמלית במפעליה שם. למעשה, כבר כיום רוב מוצריה של דייסון מעוצבים בבריטניה אך מיוצרים באסיה.

 

למרות הצהרות החברה, העובדה שמייסד החברה סר ג'יימס דייסון היה תומך קולני בברקזיט, חושפת את החברה  לביקורת פוליטית. כדי להקדים תרופה למכה, הודיעה דייסון כי היא מתכוונת להשקיע 200 מיליון ליש"ט על בניית מתקני ניסוי חדשים ו-44 מיליון ליש"ט על שיפוץ מבני משרדים קיימים בבריטניה והוספת מעבדות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x