$
עולם

במלון של עליבאבא מלצרים רובוטיים מזהים את האורחים

במלון FlyZoo שנפתח לפני כחודש בהואנגז'ו שבסין, נעשה ניסוי לטכנולוגיה שעליבאבא רוצה למכור לתעשיית המלונאות; לדבריהם השימוש בטכנולוגיה חותך את עלויות כוח האדם ומחסל את הצורך באינטראקציה בין אורחים לאנשים אחרים

שירות כלכליסט 09:0324.01.19

במסדרונות מלון פלייזו (FlyZoo) העתידני של קבוצת עליבאבא מחליקים להם רובוטים דמויי דיסק בגובה מטר, ומחלקים מזון ומגבות נקיות.

 

הרובוטים האלה הם חלק ממערכת טכנולוגית מתקדמת שלדברי עליבאבא, השימוש בה מוריד דרמטית את עלויות כוח האדם בבתי מלון ומחסל את הצורך באינטראקציה בין האורחים לאנשים אחרים. מלון פלייזו בעל 290 החדרים שנפתח בחודש שעבר הוא מעבדה לטכנולוגיה שעליבאבא רוצה למכור לתעשיית המלונאות בעתיד, והזדמנות בשבילה להדגים את יכולותיה של האינטילגנציה המלאכותית שהיא מפתחת.

המלון הרובוטי פלייזו של עליבאבא בהאנגז'ו, סין המלון הרובוטי פלייזו של עליבאבא בהאנגז'ו, סין צילום: גטי אימג'ס

 

זהו גם ניסוי שבוחן את רמת הנוחות של צרכנים מהמסחר הלא מאוייש בסין – מדינה בה טכנולוגיית שיתוף מידע חודרנית לא מעוררת מחאה, ואף מאומצת בשמחה. "העניין הוא יעילות והיקף השירות, כי הרובוטים לא חווים מצבי רוח. לפעמים אנחנו אומרים שאין לנו מצב רוח, אבל למערכת ולרובוט תמיד יש מצב רוח", כך אומר אנדי וונג, מנכ"ל Alibaba Future Hotel Management, היחידה בעליבאבא שאחראית על פרויקט בית המלון.

 

המלון הרובוטי של עליבאבא בהאנגז'ו סין המלון הרובוטי של עליבאבא בהאנגז'ו סין צילום: רויטרס

 

הקירות הלבנים המוארים ברכות מזכירים את חלל הפנים של ספינת-חלל הוליוודית הקירות הלבנים המוארים ברכות מזכירים את חלל הפנים של ספינת-חלל הוליוודית צילום: רויטרס

 

בתוך המלון, האורחים עושים צ'ק-אין בעמדות עם טכנולוגיות זיהוי פנים, דרכונים ותעודות זהות. אורחים בעלי אזרחות סינית יכולים גם לסרוק את פניהם בעזרת הסמרטפון, עוד לפני שהם מגיעים למלון. המעליות סורקות את פני האורחים כדי לדעת לאילו קומות מותרת להם הגישה, ודלתות החדרים נפתחות באמצעות סריקת פנים נוספת.

 

"זה מאוד מהיר ובטוח, אני יכולה להיכנס לחדר שלי תוך דקה", כך אומרת טרייסי לי, אורחת במלון. לי הוסיפה שביטחון הוא אחד הדברים החשובים לה, ושהיא שמחה כשנודע לה שניתן להיכנס לחדר רק באמצעות סריקה של פניה.

 

המעליות סורקות את פני האורחים כדי לבדוק גישה לקומות המעליות סורקות את פני האורחים כדי לבדוק גישה לקומות צילום: רויטרס

 

 

טכנולוגיית קול בחדרים לוויסות טמפרטורה, הדלקה וכיבוי אורות, הזזת וילונות והזמנת שירות חדרים טכנולוגיית קול בחדרים לוויסות טמפרטורה, הדלקה וכיבוי אורות, הזזת וילונות והזמנת שירות חדרים צילום: רויטרס

 

 

מצלמות לזיהוי פנים מוסיפות חיובים שונים אוטומטית מצלמות לזיהוי פנים מוסיפות חיובים שונים אוטומטית צילום: רויטרס

 

 

צ'ק אין על פודיומים שסורקים פנים ותעודות זהות צ'ק אין על פודיומים שסורקים פנים ותעודות זהות

 

בחדרים מוטמעת טכנולוגיית פקודה קולית של עליבאבא, שמשמשת לשינוי הטמפרטורה, סגירת הוילונות, התאמת התאורה והזמנת שירות חדרים. במסעדת המלון, רובוטים עגלגלים מגישים מזון שהאורחים הזמינו דרך אפליקציית FlyZoo, בעוד שבבר הסמוך, זרוע רובוטית גדולה מערבבת ומגישה יותר מ-20 סוגי קוקטיילים שונים.

 

מצלמות זיהוי הפנים מוסיפות חיובים שונים לעלות החדר במידת הצורך. כדי לעשות צ'ק-אאוט, האורחים לוחצים על כפתור באפליקציה, ואז החדר ננעל והם מחויבים אוטומטית דרך הארנק המקוון של עליבאבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x