$
תעשייה ופיננסים

מסתבך: שני אישומים חדשים נגד קרלוס גוהן

יו"ר ניסאן לשעבר נמצא במעצר ביפן מאז נובמבר; האישומים החדשים נגדו מתייחסים להפרת אמון לאחר שהעביר באופן זמני את ההפסדים האישיים שלו מהשקעות לחברה ב-2008 ולהצהרה כוזבת לגבי השכר שלו בשנים 2015-2017

שירות כלכליסט 11:0911.01.19

הרשויות בטוקיו הגישו שני אישומים חדשים נגד יו"ר ניסאן לשעבר קרלוס גוהן הנוגעים להתנהלותו הפיננסית. גוהן נמצא במעצר ביפן מאז אמצע נובמבר לאחר שהואשם בדיווח כוזב של הכנסותיו כששימש כמנכ"ל ויו"ר ניסאן עבור השנים 2010-2015 ובשימוש בנכסי החברה לשימושו האישי.

 

האישומים החדשים מתייחסים להפרת אמון לאחר שהעביר באופן זמני את ההפסדים האישיים שלו מהשקעות לניסאן ב-2008 והצהרה כוזבת לגבי השכר שלו בשנים 2015-2017.

 

עורך דינו של גוהן, מוטונארי אוטסורו, מסר כי הגיש בקשת לשחרור בערבות של גוהן, שנמצא במעצר מאז 19 בנובמבר. גוהן הכחיש השבוע בהופעתו השבוע בבית משפט את ההאשמות נגדו.

 

לרוב, ביפן לא משחררים בערבות נאשמים המכחישים את ההאשמות נגדם, כך שגוהן קרוב לוודאי שיישאר במאסר עד פתיחת המשפט שלו בעוד כשישה חודשים.

 

קרלוס גוהן קרלוס גוהן צילום: שאטרסטוק

במסמכים שהגיש לבית המשפט, טען עורך הדין כי מעשיו של גוהן, בהם שימוש במצבה הפיננסי של ניסאן כערובה למול המרות מט"ח, נעשו באישור הדירקטוריון של יצרנית הרכב היפנית.

 

אתמול נפגשו נציגי הדירקטוריון של ניסאן ושל רנו הצרפתית, המחזיקה ב-43.4% מהחברה על מנת להתעדכן בפרשה. בסיום הפגישה פרסמו הצהרה משותפת שבה הדגישו כי החברות ממשיכות להיות מחויבות לברית ביניהן.

 

אשתו של גוהן, קרול הגיבה אף היא על מעצרו הממושך של בעלה וביקשה מהרשויות להעביר לה מידע נוסף לגבי מצב בריאותו, זאת לאחר שדווח כי עלה לו החום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x