$
תעשייה ופיננסים

בעקבות הגירושים: מקנזי בזוס עשויה להיות האישה העשירה בעולם

על פי הפרסומים, לבני הזוג שנישאו ב-1993, אין הסכם ממון. הבקשה לגירושים תוגש במדינת וושינגטון, ולפי החוק שם, כל עוד אין הסכם ממון כל הנכסים שנרכשו במהלך הנישואים מתחלקים באופן שווה בין בני הזוג

שירות כלכליסט 16:1110.01.19
אתמול הופתעו רבים לקרוא על הפרידה של מייסד אמזון ג'ף בזוס ואשתו מזה 25 שנים, מקינזי. היום כבר מתחילים להיחשף פרטים נוספים על הגירושים של האדם העשיר בעולם, ובראשם הטענה שאין הסכם ממון, כך שתיאורטית מקנזי זכאית למחצית מהונו של בזוס, הנאמד ב-140 מיליארד דולר, כך לפי אתר TMZ.

 

 

 

הבקשה לגירושים תוגש במדינת וושינגטון, ולפי החוק שם, כל עוד אין הסכם ממון כל הנכסים שנרכשו במהלך הנישואים מתחלקים באופן שווה בין בני הזוג. אם אכן כך יקרה, מקינזי (48) תהפוך לאישה העשירה בעולם עם הון של 70 מיליארד דולר. היא תדיח בכך את פרנסס בטנקור מאיירס (65) היורשת של אימפריית הקוסמטיקה לו'ריאל, שהונה האישי עומד של 46.5 מיליארד דולר.

 

עם זאת, חלוקת ההון של בני הזוג קרוב לוודאי שלא תהיה כל כך פשוטה. בין השאר מכיוון שלפי ההצהרה המשותפת שפרסמו, הם ימשיכו לעבוד ביחד על מיזמים משותפים.

 

בני הזוג התחתנו ב-1993 אחרי שישה חודשים של חברות, וזמן קצר לאחר מכן התפטר בזוס מתפקידו כסגן נשיא בחברת השקעות. שנה לאחר מכן מתוך המוסך של ביתם השכור בניו יורק הוא הקים את אמזון.

 

 

מקנזי וג'ף בזוס בימים שמחים יותר מקנזי וג'ף בזוס בימים שמחים יותר צילום: איי פי

 

שכנים של ביל גייטס

 

הונו של בזוס הלך וגדל, במיוחד בחמש השנים האחרונות – מ-32 מיליארד דולר ב-2014 ל-136.9 מיליארד דולר כיום, שהופכים אותו לאיש העשיר בעולם, לפני ביל גייטס. גם אם ייאלץ לוותר על חצי מהונו ולהסתפק ב-70 מיליארד דולר, הוא ידורג חמישי בקרב עשירי העולם, כך על פי מדד המיליאדרים של בלומברג.

 

חלק ניכר מהונו של בזוס נובע מאחזקה של 16% בענקית המסחר המקוון, אמזון. אתמול סגרו המניות על מחיר של 1,659.42 דולר שהעניקו לחברה שווי שוק של 811 מיליארד דולר. בנוסף לכך בבעלותו של בזוס העיתון וושינגטון פוסט וחברת החלל בלו אוריג'ן.

 

כמו כן, לבני הזוג נכסים רבים ברחבי ארה"ב, ביניהם בתים בוושינגטון הבירה, בבוורלי הילס, בניו יורק, בטקסס ובסיאטל.

 

בסיאטל בבעלותם שני בתים המתפרשים על פני שטח גדול בפרבר בו מתגורר גם גייטס. הם שילמו עבור הבית הראשון 10 מיליון דולר ב-1998, והוא כולל 5 חדרי שינה ו-5 חדרי רחצה. לאחר מכן בנו את הבית השני שגם כולל 5 חדרי שינה, ולפי השמועות בנייתו עלתה 53 מיליון דולר.

 

 צילום: Mike Segar

 

בנוסף, בבעלותם 2 בתים בבוורלי הילס. הראשון נרכש ב-2007 עבור 24.45 מיליון דול, והנכס הצמוד נרכש עשור לאחר מכן עבור 12.9 מיליון דולר. הבית הראשון הוא אחוזה בסגנון ספרדי עם 7 חדרי שינה, 7 חדרי רחצה, חממה, מגרש טניס ובריכה. הבית השני מעט צנוע יותר וכולל 4 חדרי שינה בלבד.

 

חווה גדולה בטקסס

 

עם זאת, הנכס העיקרי שבבעלותם נמצא במערב טקסס שם יש להם חווה בגודל 1.6 דונם. על פי הוול סטריט ג'ורנל, מרבית השטח נרכש על ידי שימוש בחברות בע"מ. ב-2016 בני הזוג שילמו 23 מיליון דולר עבור מוזיאון טקסטיל לשעבר בוושינגטון הבירה שהומר לבית מגורים, ובבעלותם גם דירה במגדל היוקרתי סנטרל פארק ווסט בניו יורק. הם רכשו אותה ב-1999 עבור 7.7 מיליון דולר. הדירה הזו מוכבת למעשה משלוש יחידות דיור שחוברו ביחד.

 

הסכם הגירושים עלול להסתבך גם על רקע השמועות כי בחודשים האחרונים ניהל בזוס רומן עם מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז. לפי הצהובון נשיונל אינקוויר, בזוס לקח את סנצ'ז לחופשות יוקרתיות במטוס הפרטי שלו. עם זאת, מקורבים, טוענים כי הקשר ביניהם התחיל לאחר הפרידה ממקינזי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x