$
חברה וסביבה

שיא חדש בטוויטר: הציוץ שקיבל הכי הרבה retweet

המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה הבטיח לחלק כמיליון דולר בין 100 מהמשתפים של ציוץ, שייבחרו בהגרלה. מה היה הציוץ וכמה פעמים הוא שותף?

שירות כלכליסט 13:5207.01.19
המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה (Yusaku Maezawa) פרסם את הציוץ ששותף (retweeted) הכי הרבה פעמים אי פעם בטוויטר.

 

מאזאווה (43), שעלה לכותרות בשנה שעברה כשנחשף כי רכש את הכרטיס הראשון לשיגור לחלל בחברת ספייס X של אלון מאסק, פרסם את הציוץ ביום שבת ומאז הוא שותף קרוב ל-4 מיליון פעמים. כלומר, חצי מיליון פעמים יותר ממחזיק התואר הקודם – הציוץ מ-2017 של קרטר ווילקינסון האמריקאי שביקש עזרה בזכייה באספקה שנתית של צ'יקן נאגטס של רשת המזון המהיר וונדי'ס.

 

 

 

ההצלחה של הציוץ של מאזאווה נובעת מכך שמייסד רשת הבגדים המקוונת זוזו הבטיח לחלק 100 מיליון ין (925 אלף דולר) בין 100 מהמשתפים של הציוץ, שייבחרו בהגרלה. "כדי להשתתף בהגרלה כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחרי ולצייץ מחדש את הציוץ", כתב. הציוץ כלל גם תמונה של אדם נשען על רקטה כשמאחוריו הירח, בהוקרה לסרט אי.טי.

 

הפוסט פורסם ככל הנראה כדי לחגוג את העובדה שהמכירות באתר שלו – אתר מכירות הבגדים השני בגודלו ביפן - עמדו על 10 מיליארד ין בתקופת חג המולד והשנה החדשה. הפוסט זכה גם ל-900 אלף לייקים. במקביל, מספר העוקבים אחריו בטוויטר (שם הוא פועל תחת השם @yousuck2020) זינק ל-4.27 מיליון מקצת יותר מ-500 אלף לפני הפוסט המפורסם.

 

יוסאקו מאזאווה יוסאקו מאזאווה צילום: רויטרס

 

 

הונו של מאזאווה נאמד ב-1.7 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. מלבד טיסות לירח הוא מוציא את מרביתו על אסף האמנות שלו, שכולל יצירות של פיקאסו וציור של ז'אן מישל בסקיה עליו שילם 110.5 מיליון דולר במכירה פומבית ב-2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x