$
חברה וסביבה

חברת החשמל של קליפורניה שוקלת להכריז על פשיטת רגל בעקבות גל שריפות הענק במדינה

ענקית האנרגיה PG&E, שמספקת חשמל וגז טבעי לרוב תושבי קליפורניה, נקלעה לקשיים, על רקע גל השריפות הגדול בהיסטוריה של קליפורניה. בעקבות נזקי השריפות, עשויה החברה לחוב בפיצויים של מיליארדים. אזהרתה מפני פשיטת רגל שולחת מסר ברור למחוקקים שהיא זקוקה לחבילת חילוץ

שירות כלכליסט 18:0505.01.19

חברת PG&E, המספקת חשמל וגז טבעי למרבית תושבי קליפורניה, עשויה להכריז בתוך שבועות ספורים על פשיטת רגל, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. המהלך נשקל על רקע פיצויי ענק - בגובה מיליארדי דולרים - שבהם עשויה החברה לחוב בעקבות גל השריפות במדינה.

 

 

 

"ההכרזה על פשיטת רגל איננה ודאית", מסרו לבלומברג גורמים המקורבים לנושא, "הכוונה לשקול הכרזה על פשיטת רגל שולחת מסר ברור למחוקקים בקליפורניה, על מנת שיעניקו חבילת חילוץ לאחת מחברות השירותים החשובות במדינה".

 

כבאי מנסה לכבות את אחת משריפות הענק בקליפורניה כבאי מנסה לכבות את אחת משריפות הענק בקליפורניה צילום: AFP

 

 

   צילום: EPA

 

   צילום: STEPHEN LAM

 

 

PG&E, שמקום מושבה בסן פרנסיסקו, איבדה יותר ממחצית משווי השוק שלה מאז גל השריפות הקטלני ביותר בהיסטוריה של קליפורניה שפרץ בתחילת נובמבר. גל השריפות רק הכביד את הנטל הפיננסי המוטל על החברה מאז להבות הענק שרק שנה קודם השמידו חלקים גדולים מ"ארץ היין".

 

גל השריפות רק הדגיש עד כמה חשופות חברות שירותים מסוגה של PG&E לאסונות טבע בלתי צפויים, במיוחד בקליפורניה, שבה על פי החוק הן עשויות להימצא כאחראיות לנזקים - אפילו אם לא נקבע כי נהגו ברשלנות.

 

בהצהרה ששיחררה PG&E בסוף השבוע היא מסרה כי "היא עובדת בשקדנות על מנת להעריך את הנזקים הפוטנציאליים שבהם עשויה החברה לחוב כתוצאה משריפות הענק, והאפשרויות העומדות בפניה להפנות חלק מהתחייבויות אלה לגורמים אחרים.

 

"אנחנו מכירים בצורך לאזן בין האינטרסים של בעלי מניות רבים, תוך שמירה על שירותים בטוחים, אמינים וברי-השגה עבור הלקוחות שלנו, שתמיד נמצאים אצלנו בעדיפות עליונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x