$
המזרח התיכון

ג'ון בולטון בישראל: "הנסיגה מסוריה - לא הזמנה לשימוש בנשק כימי"

זמן קצר לפני נחיתתו בארץ, אמר היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית כי "אין שינוי בעמדתנו כלפי שימוש בנשק כימי מצידו של אסד". הוא ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו מחר בערב ולאחר מכן ימריא לטורקיה במסגרת ביקורו במזרח התיכון

איתמר אייכנר ואיתי בלומנטל 16:4105.01.19

זמן קצר לפני נחיתתו בישראל, אמר היום (שבת) היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, כי "הנסיגה האמריקנית משטח סוריה היא לא הזמנה לשימוש בנשק כימי". בולטון ייפגש מחר בערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחר מכן ימריא לטורקיה. מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, יערוך גם הוא סבב פגישות במזרח התיכון והחל מ-8 בינואר יבקר במצרים, ירדן, סעודיה, איחוד האמירויות הערביות, עומאן, קטאר וכווית.

 

 

 

בולטון צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מצפה לפגוש את הבכירים הישראלים מחר ולדון איתם במגוון רחב של תחומי עניין המשותפים לישראל ולארצות הברית, בהם המחויבות המתמשכת שלנו לביטחון ישראל". במהלך ביקורו ידון בולטון ב"המשך ההתמודדות עם האתגרים הביטחוניים שעומדים בפני בעלות הברית של ארה"ב, כולל השלב הבא בלחימה נגד דאעש עם החזרת הכוחות האמריקניים מסוריה".

 

 

 

 

היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון צילום: בלומברג

 

 

אתמול שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ודן עימו במצב החדש בסוריה. מלשכת רה"מ נמסר כי פוטין ונתניהו הדגישו את הצורך לחזק את שיתוף הפעולה בערוצים הצבאיים והדיפלומטיים, ובקרמלין מסרו כי השניים הבהירו את הצורך להביס את הטרור ולהתקדם לפתרון מדיני בסוריה. 

 

בכיר אמריקני אמר אתמול כי טרם נקבע לוח זמנים לנסיגה, אך הדגיש כי אין לארה"ב שום כוונה להישאר בסוריה לאורך זמן. גם הנשיא טראמפ התייחס לנסיגת הכוחות השבוע ואמר כי "למען האמת, איראן יכולה לעשות בסוריה מה שהיא רוצה". 

 

"איראן היא לא עוד אותה מדינה", אמר טראמפ על הרפובליקה האיסלאמית. "איראן מוציאה אנשים מסוריה, היא יכולה לעשות מה שהיא רוצה שם, למען האמת, אבל הם מוציאים אנשים משם, הם מוציאים אנשים מתימן. איראן רוצה לשרוד עכשיו. איראן הייתה כוח במזרח התיכון, הם עמדו להשתלט על כל המזרח התיכון ורצו להשמיד את ישראל, אבל איראן היא מדינה מאוד שונה עכשיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x