$
תעשייה ופיננסים

SpaceX של אלון מאסק צפויה לגייס 500 מיליון דולר

חברת הטילים של מאסק תגייס על בסיס הערכת שווי של 30.5 מיליארד דולר, בניסיון לעזור לעסק שירותי האינטרנט שלה להמריא. כולל הסיבוב הנוכחי, SpaceX גייסה עד כה 2.5 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 17:4818.12.18
חברת הטילים של אלון מאסק, Space Exploration Technologies, צפויה לגייס 500 מיליון דולר על בסיס הערכת שווי של 30.5 מיליארד דולר, בניסיון לעזור לעסק שירותי האינטרנט שלה להמריא, כך אומרים אנשים המקורבים לחברה. החברה מהות'ורן קליפורניה, הידועה גם בתור ספייס אקס (SpaceX), מגייסת את הכסף מבעלי מניות קיימים ומהמשקיעה החדשה שלה Baillie Gifford and Co. חברת ניהול ההון הסקוטית היא אחת המשקיעות הגדולות ביותר במיזם נוסף של מאסק – חברת טסלה, עם כ-7.6% מהמניות שלה על פי חברת S&P Global Market Intelligence.

 

SpaceX ומשקיעיה כבר הסכימו על תנאי המימון, אך הכסף טרם הועבר לחברה על פי המקורות. SpaceX עשויה להכריז על העסקה לפני סוף השנה.

משקיעי SpaceX משלמים 186 דולר למניה עבור המניות החדשות בסיבוב הגיוס הנוכחי. זוהי עלייה של כ-10% לעומת 169 הדולר למניה ששולמו במסגרת גיוס הכספים שהתקיים באפריל. כולל הסיבוב הנוכחי, SpaceX גייסה עד כה 2.5 מיליארד דולר, אחרי שבחודש שעבר גייסה 250 מיליון דולר באמצעות מכירת ההלוואות בתשואה גבוהה הראשונה שלה. (its first high-yield loan sale).

 

 

SpaceX SpaceX צילום: spaceX

 

החברה מתכננת כעת להשקיע בשירות האינטרנט הלווייני החדש שלה, שידוע בתור Starlink, כאשר התכנון הראשוני הוא שהשירות יפעל באמצעות מערך של יותר מ-4,000 לווינים שיקיפו את כדור הארץ בגבהים נמוכים. זהו אחד מהפרויקטים עתירי ההשקעה של החברה, שכוללים גם תכנית לפיתוח מערכת ההנעה הרקטית הגדולה ביותר אי פעם, ששמה Starship. כיום מרוויחה החברה כסף משיגור לוויינים מסחריים וממשלתיים.

 

ספייס אקס נמנית על מספר חברות, בהן מאסק הוא בעל המניות הגדול ביותר. חוץ מטסלה, בה הוא משמש כמנכ"ל, הוא גם מייסד סטארט-אפ הנוירוביולוגיה Neuralink ומיזם חפירת התעלות Boring Co שנמצא בבעלותה החלקית של ספייס אקס.

 

סיבובי הגיוסים הנוכחיים מהווים סיומת לשנה מתעתעת עבור מאסק, בין היתר לאחר שחברת המכוניות החשמליות שלו, טסלה, חוותה בעיות ייצור מוקדם יותר השנה ונמצאה מרחק שבועות בודדים מקריסה כלכלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x