שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

על רקע האשמות לניצול מיני, תנועת הצופים בארה"ב בדרך לפשיטת רגל

ברקע, ירידה במספר החברים ועלויות משפטיות גדולות, בעקבות טענות לטיפול בעייתי בתלונות על ניצול מיני בארגון מאז שנות ה-60 ועד היום. כיום חברים בתנועה בארה"ב יותר מ-2.3 מיליון בני נוער

שירות כלכליסט 14:4813.12.18

תנועת הצופים בארה"ב (The Boy Scouts of America) מבקשת הגנה בפני נושים - צ'פטר 11 - כשהמשמעות היא שהתנועה הולכת לפשיטת רגל. זאת כשברקע ירידה במספר החברים ועלויות משפטיות גדולות, בעקבות טענות לטיפול בעייתי בתלונות על ניצול מיני בארגון. מנהיגי הצופים, שהוא אחד מארגוני הנוער הגדולים בארה"ב, שכרו את חברת עורכי הדין סידלי אוסטין כדי שתטפל בבקשה.

 

 

צופים צעירים בארה"ב צופים צעירים בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

 

תנועת הצופים נוסדה ב-1910 ולדבריה, עד היום השתתפו כ-110 מיליון צעירים בפעילויות הארגון. התנועה כבר עמדה בעבר במרכזה של שערוריית ניצול מיני, והארגון עומד כעת בפני מספר האשמות להתנהלות לא נאותה מצד עובדיו ומתנדביו באירועים משנות ה-60 ועד היום. הבקשה להכרזה על פשיטת רגל עשויה לעצור את הדיונים המשפטיים בנושא ותיתן לארגון אפשרות לשאת ולתת עם אלה שתבעו אותו.

 

 

 מחנה של הצופים בארה"ב מחנה של הצופים בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

 

תנועת הצופים האמריקאית איננה יחידה שמתמודדת עם האשמות כאלה ומתכוונת להכריז על פשיטת רגל. יותר מ-20 בישופים קתוליים ומסדרים דתיים הגישו בקשה לצ'פטר 11 כדי שיוכלו לשאת ולתת לגבי תשלום פיצויים לאלפי קורבנות, ובשבוע שעבר ה-USA Gymnastics שהוא הגוף המושל בתחום האתלטיקה בארה"ב, הגיש

גם הוא בקשה לפשיטת רגל כיוון שהוא עומד בפני תביעות בנוגע לניצול מיני על ידי רופא הנבחרת האמריקאית לשעבר, לארי נסאר.

 

תנועת הצופים פרסמה מכתב ששלחה לעובדיה אתמול, לפיו היא מתכננת "לבדוק את כל האפשרויות כדי להבטיח שהתוכניות המקומיות והארציות של תנועת הצופים האמריקאית ימשיכו לפעול ללא הפרעה".

 

שיעור ההשתתפות בתוכניות התנועה ירד בשנים האחרונות, למרות שהיא פתחה כמה מתוכניותיה גם לבנות ולילדים טרנסג'נדרים. כיום חברים בתנועה בארה"ב יותר מ-2.3 מיליון בני נוער. אחד מהספונסרים העיקריים של התנועה, The Church of Jesus of Latter-day Saints, הודיע שבכוונתו להפסיק לתרום למימונה, ושבכוונתו לפתח תוכנית לבני נוער משלו.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x