תעשייה ופיננסים

רכוש של יו"ר ניסאן לכוד בדירת מריבה בברזיל

גוהן שהודח בשל מעורבות בפרשת שחיתות מבקש להשיב לחזקתו "חפצים אישיים, מסמכים, כסף מזומן וחפצי אמנות" מהדירה שנמצאת בבעלות ניסאן. החברה מצדה טוענת כי בדירה קיימות ראיות להתנהלות פיננסית קלוקלת מצד גוהן

שירות כלכליסט 20:0911.12.18

דירת חוף בקופקבנה שבריו דה ז'ניירו, ששימשה את יו"ר ניסאן המודח קרלוס גוהן, ניצבת עתה במרכזו של סכסוך משפטי בין גוהן ליצרנית כלי הרכב.

 

 

 

גוהן מבקש להשיב לחזקתו "חפצים אישיים, מסמכים, כסף מזומן וחפצי אמנות" מהדירה שנמצאת בבעלות ניסאן. החברה מצדה טוענת כי בדירה קיימות ראיות להתנהלות פיננסית קלוקלת מצד גוהן, וכי היא חוששת מחבלה בראיות הללו, כך לפי מסמכים שהוגשו בבית המשפט בברזיל. גוהן הודח לאחר שלפי טענת ניסאן העלים הכנסות בהיקף עשרות מיליוני דולרים כדי לשלם פחות מסים. כמו כן טענה ניסאן כי הוא עשה שימוש אישי בכספי החברה.

 

קרלוס גוהן קרלוס גוהן צילום: רויטרס

 

גוהן נעצר ביפן בחודש שעבר, ואתמול (ב') הוגשה נגדו תביעה. הסכסוך, עם זאת, מסתעף עד ברזיל.

 

על פי הודעת דובר מטעם ניסאן ברזיל אתמול, משפחת גוהן טרם קיבלה אישור להיכנס לדירה, אף כי התפרסמו דיווחים סותרים בנושא זה.

 

מדובר בדירה אחת מני רבות ברחבי העולם שהועמדו לשימושו של גוהן, ויש בה שלוש כספות, שניסאן טרם פתחה. נציגים מטעם יצרנית הרכב גילו את הכספות כאשר הגיעו לדירה לאחר ההדחה. עוד על פי הודעת ניסאן נמצאים בדירה "רהיטי מעצבים ופריטי נוי". ניסאן רכשה את הדירה ב־2011, לאחר שפתחה מפעל בעיר סמוכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x