תעשייה ופיננסים

מייקל בלומברג: "אם אבחר לנשיא ב-2020, אמכור את סוכנות הידיעות שלי"

ראש עיריית ניו יורק לשעבר ובעל סוכנות הידיעות בלומברג בן ה-76 אמר בראיון רדיופוני כי "בגילי, אני חושב שאם אפשרי למכור אותה, אעשה זאת. כל אחד מת בסוף, אז כדאי לעשות את זה לפני שזה קורה"; הערכה: שווי סוכנות הידיעות כ-40 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 13:2506.12.18

המיליארדר מייקל (מייק) בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו יורק ובעל סוכנות הידיעות בלומברג, אומר כי אם ייבחר לנשיא ארה"ב ב-2020 "סביר שאמכור את סוכנות הידיעות".

 

 

 

בראיון שלשום לתחנת רדיו באיווה אמר בלומברג בן ה-76: "אני חושב, בגילי, שאם אפשרי למכור אותה, אעשה זאת. כל אחד מת בסוף, אז כדאי לעשות את זה לפני שזה קורה". עוד אמר כי גם אם ירוץ לנשיאות יהיה עליו למכור את העסק או להפקיד אותו בנאמנות. אך מקור שמקורב לנושא אמר שאין בכוונת בלומברג למכור את העסק אם לא ייבחר לנשיא. וגם לא יהיה כל כך פשוט למצוא לו קונה.

 

הכנסות סוכנות הידיעות בלומברג עומדות על כ-10 מיליארד דולר בשנה. השווי שלה מוערך ביותר מ-40 מיליארד דולר, כך טוענים שני בנקאים שמעורים בענייני החברה.

 

מייקל בלומברג. האם באמת ימכור? מייקל בלומברג. האם באמת ימכור? צילום: שאטרסטוק

 

אין הרבה חברות גדולות שיוכלו למזג לתוכן את בלומברג, ושנראות רוכשות פוטנציאליות. אמרו אותם בנקאים. לדבריהם, האפשרות ההגיונית ביותר למכירה היא עסקת רכישה במינוף של קונסורציום. חברת ההון הפרטי בלאקסטון למשל רכשה מוקדם יותר השנה את מניות הרוב בעסק המידע הפיננסי תומסון רויטרס, שמתחרה עם בלומברג, בעסקה שהוערכה ב-20 מיליארד דולר.

 

ועדיין, עסקאות כאלה ממש לא שכיחות כפי שהיו לפני עשור. רבות מאותן עסקאות הובילו להפסדי ענק אחרי המשבר הפיננסי. קנייה ממונפת של בלומברג, אם תתרחש, סביר שתהיה הגדולה בהיסטוריה, ולעלות על רכישת 32 מיליארד הדולר של TXU ע"י KKR & Co ו-TGP ב-2007.

 

לגוגל ולאמזון יש אמנם את היכולת לקנות את בלומברג, אבל זרם ההכנסות העיקרי של גוגל ועיקר מומחיותה הוא מכירות פרסום שקשורות למנוע החיפוש שלה, משהו שונה לגמרי ממהותה של סוכנות בלומברג, שעיקר הכנסותיה הוא ממנויים (22 אלף דולר לשנה). הלקוחות של בלומברג הם בעיקר אנשי מקצוע ומספרם קטן יחסית בהשוואה למיליוני הצרכנים שמהווים את קהל היעד לעסקיה הנוכחיים של אמזון.

 

בנוסף עשויים מוסדות פיננסיים כמו JP Morgan או ICE למצוא עניין בבלומברג, אבל הקונפליקטים שסבירים להתגלע בעקבות רכישת בלומברג על ידן עשויים לפגוע בערכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x