$
תעשייה ופיננסים

איקאה העולמית תקצץ 7,500 משרות

כחלק משינויים ארגוניים בחברה, הודיעה ענקית הריהוט כי תקצץ 5% מכוח האדם העולמי - בעיקר משרות אדמיניסטרטיביות. עם זאת בחברה מעריכים כי בקרוב יפתחו 11,500 משרות חדשות לצורך פתיחת 30 חנויות חדשות במרכזי ערים ברחבי העולם

ynet 19:4321.11.18

קבוצת איקאה העולמית הודיעה היום (ד') כי היא מתכננת לקצץ 7,500 משרות במהלך השנים הקרובות, בעיקר משרות אדמינסטרטיביות. היקף הקיצוץ מהווה כ-5% מסך כוח האדם העולמי, שעומד על כ-160 אלף עובדים ב-30 מדינות.

 

 

 

עם זאת, בקבוצה אשר בבעלותה 367 חנויות, מעריכים כי באותה תקופת זמן יפתחו 11,500 משרות חדשות, וזאת לצורך פתיחת 30 חנויות חדשות במרכזי הערים, שינוי שירותי האונליין, והשקעה ביכולות דיגיטליות חדשות. כך לפי ההודעה.

 

מנכ"ל קבוצת איקאה, ג'ספר ברודין, אמר לרויטרס כי "זה אף פעם לא קל לבצע מהלך כזה ואנחנו צריכים לתמוך בעובדים שלנו, אבל אנחנו צריכים לפשט את הדרך בה עובד הארגון שלנו. במהלך השנים האחרונות השקענו במשאבים מסויימים בחברה, וגילינו שבחלקים מסויימים מהארגון יש עבודה כפולה".

סניף של איקאה בהיידראבד, הודו סניף של איקאה בהיידראבד, הודו צילום: youtube

 

 

ברודין הוסיף כי הוא צופה שהקיצוצים יעשו בעיקר במטה החברה ובמשרדי השירות הבינלאומיים, אך גם בסניפים המקומיים. "המהלך לא מכוון לפעילות בחנויות או ליחידות ההפצה", אמר לרויטרס.

 

מנהל חטיבת הקמעונאות באיקאה הוסיף כי "במהלך שלוש השנים הקרובות, נהפוך להיות נגישים יותר ונוחים יותר עבור הלקוחות, באמצעות פורמט חדש של חנויות במרכזי הערים וחוויה דיגיטלית טובה יותר. כדי לאפשר זאת, נעשה שינויים בדרך שאנו עובדים בה ובמבנה הארגון שלנו".

 

אתמול הודיעה החברה על כוונתה לפתוח את "החנות הגדולה בתולדות איקאה" בפיליפינים ב-2020, כחלק ממהלך התמקדות באסיה כמנוע הצמיחה הבא של החברה. לפי הודעת החברה מדובר על בשטח של 65 אלף מ"ר בקניון SM Mall of Asia באזור מנילה, שבו היא שוכרת שטח בגודל של 150 מגרשי כדורסל. בסניף זה היא עתידה להעסיק כ-500 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x