שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

רומא: נכנסתם למזרקה? הקנס בדרך

מועצת העיר העבירה שורה של חוקים, לפיהם הבדרנים המחופשים לגלדיאטורים לא יוכלו לדרוש כסף מתיירים ותוגבל שתיית אלכוהול ברחובות. זאת על מנת למנוע התנהגות בעייתית של תיירים

שירות כלכליסט 15:4320.11.18

מועצת העיר רומא העבירה בשבוע שעבר סדרה של חוקים לפיהם תיירים לא יוכלו יותר להצטלם עם גלדיאטורים ברחובות העיר, תוגבל שתיית אלכוהול ברחובות ותיאסר שחייה במזרקות. לטענת המועצה, האיסורים נועדו להגביל התנהגות בעייתית של תיירים בעיר.

 

בהצהרה שפרסמה ראש העיר וירג'יניה ראג'י, הוסבר כי האיסורים "נועדו לסייע באספקטים השונים של החיים בעיר, תוך מתן תשומת לב מיוחדת למורשת התרבותית והאמנותית של הבירה".

 

 

 

תיירים שוחים בפונטנה די טרווי. כעת זה אסור על פי חוק תיירים שוחים בפונטנה די טרווי. כעת זה אסור על פי חוק צילום: אי פי איי

 

 

לפי החוקים החדשים, תיירים לא יוכלו יותר להצטלם עם בדרנים המחופשים לגלדיאטורים. מי שבכל זאת יסתובב מחופש ויבקש מתיירים כסף תמורת התמונות, יסתכן בקנס בסכום של 450 דולר. קנסות דומים יוטלו על אנשים שינסו למכור כרטיסים לאטרקציות בעיר או יפעילו דוכני מזון לא מורשים.

 

תיירים ברומא מצטלמים עם גלידיאטור. גם זה יאסר תיירים ברומא מצטלמים עם גלידיאטור. גם זה יאסר צילום: גטי אימג'ס

 

 

במקביל, תיאסר שתיית אלכוהול ברחובות בין השעות עשר בלילה לשבע בבוקר. מרכולים אף לא יורשו למכור אלכוהול בשעות הללו. פאבים ידרשו להפסיק להגיש משקאות בשעה 2 לפנות בוקר. עם זאת, בעירייה ציינו כי ישקלו לשנות את החוק הזה במהלך ימי חג ופסטיבלים. תיירים ותושבים שייתפסו מפרים את החוק עלולים לקבל קנסות או אפילו להיות מורחקים מהאזור לפרק זמן של עד 48 שעות. עבריינים חוזרים יורחקו ל-60 יום.

 

מספר התיירים הגדול בבירת איטליה גורם לבעיות בסדר הציבורי, החל מקפיצה למזרקות המפורסמות ועד לחריטת שמות בקולוסיאום וגניבת אבני ריצוף מהרחובות. כך למשל, באוגוסט פרצה קטטה בין שני תיירים שניסו לצלם במקביל את הסלפי המושלם ליד מזרקת טרווי, ושני קנדים נקנסו לאחר שרחצו במי המזרקה.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x