$
בשולי החדשות

שיא חדש: ציור של דיוויד הוקני נמכר תמורת 90.3 מיליון דולר

הציור, שנקרא "פורטרט של אמן (בריכה עם שתי דמויות)", נמכר במכירה פומבית - זהות הרוכש אינה ידועה; מדובר במחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם ליצירה של אמן חי

שירות כלכליסט 11:1416.11.18
ציור של האמן הבריטי דיוויד הוקני נמכר ב- 90.3 מיליון דולר במכירה של בית המכירות הפומביות כריסטי'ס, שהתקיימה אמש. זה המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם ליצירה של אמן חי.

 

הציור מ-1971 הוא חלק מסדרת "ציורי בריכה" המפורסמת של הוקני, ונקרא "פורטרט של אמן (בריכה עם שתי דמויות)". היצירה נחשבת לאחת מהעבודות המובחרות שלו.

 

הציור "כלב בלון" של האמן האמריקאי ג'ף קונס החזיק עד כה בשיא לאמן חי לאחר שנמכר ב-2013 עבור 58.4 מיליון דולר.

 

היצירה היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית היא הציור "סלבטור מונדי" של לאונרדו דה וינצ'י, שנמכרה בשנה שעברה עבור 450.3 מיליון דולר, ככל הנראה על ידי היורש עצר הסעודי הנסיך מוחמד בן סלמן.

 

אשה מתבוננת בציור של הוקני בניו יורק אשה מתבוננת בציור של הוקני בניו יורק צילום: איי אף פי

 

הציור של הוקני (81) נחשב "לגביע הקדוש של היצירות, הן מבחינה היסטורית והן מבחינת השוק", מסר בספטמבר אלכס רוטר שאחראי על אמנות עכשווית בכריסטי'ס. לדבריו, הציור משקף את נקודת המבט האירופית והאמריקאית של האמן, שעבר להתגור בקליפורניה בשנות ה-60, והחשיב את עצמו כמי שמתגורר בשתי היבשות.

 

הציור נמכר לאחר 9 דקות, כששני קונים בטלפון התחרו ביניהם. זהות הקונה לא נחשפה. הציור היה עד כה בבעלות אספן פרטי.

 

הציור מתאר שני גברים - אחד שוחה חזה מתחת למים והשני עומד ליד הבריכה ומביט למטה. לפי כריסטי'ס, הנוף ברקע הוא בדרום צרפת, והדמות שעומדת מייצגת את פיטר שלזינגר, שהיה בקשר רומנטי עם הוקני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x