$
חברה וסביבה

יהלום ורוד נדיר בגודלו נמכר במחיר שיא

היהלום, שנקרא פינק לגאסי הוא במשקל 18.96 קראט. בכך הפך ליהלום הוורוד היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית לפי מחיר לקראט. מה היה סכום המכירה?

שירות כלכליסט 14:4914.11.18
יהלום ורוד גדול במיוחד נמכר במחיר שיא של 50 מיליון דולר (בסביבות 50.3 מיליון פרנק שוויצרי) במכירה פומבית בז'נבה שערך אתמול (ג') בית המכירות הפומביות כריסטי'ס.

 

היהלום, שנקרא פינק לגאסי הוא במשקל 18.96 קראט, ונמכר לאחר חמש דקות של הצעות. בכך הפך ליהלום הוורוד היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית לפי מחיר לקראט. לדברי רהול קאדקיה, ראש מחלקת התכשיטים של כריסטי'ס, היהלום נרכש על ידי מותג היוקרה האמריקאי הארי וינסטון, וייקרא מעתה וינסטון פינק לגאסי.

 

יהלום פינק לגאסי יהלום פינק לגאסי צילום: איי אף פי

 

 

"קודם כל צריך להכיר בכך שיהלום פינג לגאסי הוא יהלום מיוחד ביותר", אמר. "זו אחת הדוגמאות הטובות ביותר ליהלום ורוד בגודל הזה ובצבע הזה, והוא הוכיח זאת עם שיא עולם חדש למחיר לקראט". מחזיק השיא הקודם הוא יהלום פינק פרומיס שבנובמבר 2017 נמכר על ידי כריסטי'ס עבור 32.5 מיליון דולר. במשקל של קרוב ל-15 קראט, פירוש הדבר שנמכר עבור 2.176 מיליון דולר לקראט. במקרה הנוכחי, המחיר כבר עמד על 2.637 מיליון דולר לקראט.

 

יהלום פינק לגאסי מקוטלג כבעל עוצמת צבעים ברמת Fancy Vivid, הנחשבת לגבוהה ביותר, ולנדירה במיוחד. רק אחד מכל 100 אלף יהלומים זוכה בקטלוג הזה. היהלום הנוכחי נחשב אף נדיר יותר בשל הגודל שלו. לפי כריסטי'ס כמעט ולא ניתן למצוא יהלומים בעוצמת צבעים כזו במשקל של יותר מ-10 קראט.

 

היהלום החתוך בצורת מלבן, התגלה במכרה בדרום אפריקה לפני כמאה שנים, ולפי ההערכות לא שונה מאז לוטש לראשונה ב-1920. לא נחשפה זהות הבעלים הקודמים, אך לפי כריסטי'ס הוא בעבר היה בבעלות משפחת אופנהיימר, שניהלה את מותג היהלומים דה בירס במשך 3 דורות עד עד 2011, אז מכרה את האחזקה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x