$
חברה וסביבה

WeWork חושפת: כך תהפוך בניין איקוני למתחם הייטק

רשת לורד אנד טיילור נקלעה למשבר ותצא מהבניין אחרי חג המולד. חברת שיתוף חללי העבודה תשכיר שטחים להייטקיסטים ותשאיר מקום גם לקמעונאות

שירות כלכליסט 19:2131.10.18

חברת שיתוף חללי העבודה WeWork תעבור בקרוב לבניין איקוני בשדרה החמישית בניו יורק, שאכלס במשך יותר מ־100 שנה את חנות הדגל של רשת האופנה לורד אנד טיילור, כך מדווחת סוכנות הידיעות אי.פי.

 

 

 

החנות תיסגר לצמיתות לאחר חג המולד, זאת לאחר שהרשת נקלעה לקשיים על רקע חובות גבוהים ותחרות מצד רשתות מקוונות. לפי דיווחים, WeWork תשלם עבור הבניין 850 מיליון דולר, ביחד עם שותפות פיננסיות.

 

משום שמדובר בבניין היסטורי לשימור, WeWork דיווחה אתמול על השינויים שהיא מתכננת בפני מחלקת שימור המבנים של ניו יורק.

 

 

רשת האופנה לורד אנד טיילור הוקמה בתחילת המאה ה־19 על ידי בני הדודים סם לורד וג'ורג' טיילור. חנות הדגל בשדרה החמישית נפתחה ב־1914 והוכרזה בניין לשימור ב־2007 רשת האופנה לורד אנד טיילור הוקמה בתחילת המאה ה־19 על ידי בני הדודים סם לורד וג'ורג' טיילור. חנות הדגל בשדרה החמישית נפתחה ב־1914 והוכרזה בניין לשימור ב־2007 צילום: רויטרס

 

 

על הפרויקט אמון האדריכל הדני ביארק אינגלס. בשלב זה, התכנון הוא להשאיר את קומות המרתף, הראשונה והשנייה כחללים קמעונאיים. שאר החללים יושכרו ליזמים ולהייטקיסטים. החלונות ישוחזרו לגודלם המקורי הגדול יותר, ואילו הכניסה תורחב כדי שתהיה נגישה לכיסאות גלגלים. הסמלים המקוריים של לורד אנד טיילר יישמרו. "זו הזמנות עבורנו לתת כבוד להיסטוריה העשירה של העיר שלנו, תוך בנייה לעתיד, על ידי הקמתו לתחייה של השטח האיקוני הזה כלב הפועם של התרבות, המסחר והחדשנות", מסר סמנכ"ל הפיתוח של החברה גרניט ג'ונבאלאי.

 

בניגוד למסורת, השנה יוקדשו רק שני חלונות ראווה מתוך שישה לקישוטי החג. בנוסף לחנות בניו יורק, בלורד אנד טיילור יסגרו ב־2019 עוד עשר חנויות בארה"ב. מהחברה נמסר כי הם עובדים כדי למצוא איזון בין חנויות פיזיות ומכירות מקוונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x