$
חברה וסביבה

חבילות עם מטעני חבלה נשלחו לאובמה, לקלינטונים ולמשרדי CNN בניו יורק

חבילות עם חומר נפץ נמצאו בתיבות הדואר במשרדו של אובמה בוושינגטון ובביתם של הזוג קלינטון בפרברי ניו יורק, יום אחרי תקרית דומה מחוץ לביתו של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס. CNN מסרה שמשרדיה בניו יורק פונו בעקבות חבילה חשודה

ynet ושירות כלכליסט 17:3524.10.18

חבילות עם חומרי נפץ נשלחו למשרדו של ברק אובמה ולביתם של הילרי וביל קלינטון. כך התגלה בסריקות שגרתיות בתיבות הדואר שלהם. חבילה חשודה הגיעה גם לבניין CNN בניו יורק. אזעקה קטעה את שידורי הרשת והמשרדים פונו. CNN דיווחה שחבילה חשודה הגיעה גם לבית הלבן, אך לפי גורם אמריקני הדיווח לא נכון.

  

 

 

 

טכנאי שסורק את הדואר של הילרי וביל בביתם בצפ'וקאה בפרברי ניו יורק הזעיק את המשטרה. אנשי FBI הוזעקו למקום, והמשטרה מסרה שהכוחות בשטח "חוקרים את החבילה החשודה". ביל היה בבית. הילרי, שמשתתפת בקמפיין של המפלגה הדמוקרטית, נמצאת בפלורידה. אחר כך דווח על חבילה חשודה גם בתיבת הדואר במשרדו של אובמה בוושינגטון. בהמשך אותרה חבילה חשודה במשרדי CNN בניו יורק. העיתוי: שבועיים לפני בחירות האמצע בארה"ב.

 

 

הבית הלבן הבית הלבן צילום: שאטרסטוק

 

 

ה-FBI חוקר מי שלח את החבילות עם חומרי הנפץ לשני הנשיאים הדמוקרטים לשעבר, ולמי שהייתה מזכירת המדינה הדמוקרטית והפסידה לדונלד טראמפ בבחירות 2016. הנשיא טראמפ קיבל עדכון על הנושא. בבית הלבן גינו את "הפחדנים" ששלחו את החבילות ואמרו שמדובר בניסיון תקיפה "מתועב".

 

גורם אמריקאי מסר שחומר הנפץ שנמצא בחבילה שנשלחה לקלינטונים זהה לחומר שהתגלה אתמול בתיבת הדואר של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס. עובד של סורוס מצא את החבילה, וחבלנים פוצצו אותה ביער סמוך. סורוס, פילנתרופ ליברלי, נמצא תחת מתקפה ממושכת של הממשלה הלאומנית במולדתו הונגריה. כמו כן הוא שנוא נפשם של פעילי ימין במזרח אירופה ובארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x