$
תעשייה ופיננסים

UBS הזהיר את עובדיו שלא לבקר בסין לאחר שאחת הבנקאיות שלו עוכבה במדינה

הבנקאית עדיין מחזיקה בדרכון שלה, אך נתבקשה להישאר בסין על מנת להיפגש עם פקידים בממשל הסיני. עיכובה נעשה, כשברקע מנסה בנק UBS להגדיל את כוחו בסין ועשוי להפוך לבנק הזר הראשון שמחזיק בשליטה על הפעילות שלו במדינה

שירות כלכליסט 16:4320.10.18

הבנק השוויצרי UBS הציע לעובדי חטיבת ניהול ההון שלו בסין לשקול מחדש את תכניתם לטוס למדינה - זאת לאחר שהרשויות הסיניות עיכבו את אחת מעובדות הבנק וביקשו ממנה לדחות את טיסתה חזרה מבייג'ינג כדי להיפגש עם בכירים בממשל, כך מדווח אתר CNBC.

 

 

 

על פי אדם המקורב לנושא, הבנקאית - שעובדת מסינגפור כחלק מצוות ניהול הקשרים בחטיבת ניהול ההון של UBS - ממשיכה להחזיק בדרכון שלה, אך התבקשה להישאר בסין ולהיפגש בשבוע הבא עם נציגי הרשות המקומית. לא נחשפו זהותה או תפקידה המדויק של העובדת.

 

 

סניף בנק UBS בציריך סניף בנק UBS בציריך צילום: איי אף פי

 

כמו כן, לא ברורה מה מטרת הפגישה עם הרשויות. בכל מקרה, בבנק ביקשו מעובדים אחרים לשקול מחדש נסיעות לסין. UBS הוא בעל יחידת ניהול ההון הגדולה ביותר באסיה, המנהלת נכסים בשווי 383 מיליארד דולר, כך לפי המגזין אסיאן פרייבט בנקר.

 

התקרית האחרונה מגיעה במקביל למאמצי הבנק להרחיב את הנוכחות שלו בסין. בשבוע שעבר שני השותפים המקומיים של הבנק בסין העמידו למכירה את אחזקותיהם במיזם המשותף, ובכך התקרב UBS צעד משמעותי נוסף בדרך להפיכתו לבנק הראשון שמחזיק בשליטה על הפעילות שלו בסין, זאת בהתאם לחוקים חדשים שנועדו לפתוח את הסקטור. עם זאת, העסקה זקוקה לאישור הרשויות הסיניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x