שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

הרוג מהוריקן "מייקל", שנחלש לדרגה 1: "בתים נהרסו, זו קטסטרופה"

רוחות בעוצמה של 155 קמ"ש וגשמים עזים ליוו את הסופה שהוגדרה כאחת העוצמתיות שהיכו אי פעם בארצות הברית. אדם נהרג לאחר שעץ קרס על בית. ההוריקן צפוי להיחלש ולהפוך לסופה טרופית

שירות כלכליסט 09:0411.10.18

אדם נהרג הלילה (ה') כתוצאה מעץ שקרס על בית בפלורידה כתוצאה מהוריקן "מייקל" שמכה במדינה. לפי הרשויות, צוותי ההצלה היו בדרכם למקום אך הדרכים החסומות היקשו על מאמצי החילוץ. עם זאת, מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב מסר כי הסופה, שהוגדרה בתחילה בדרגה 4, נחלשה לדרגה 1 ואף צפויה להיחלש עוד יותר ולהיחשב כסופה טרופית.

 

 

 

 

 

 

 

ההוריקן "מייקל", שמוגדרת כסופה העוצמתית ביותר שפגעה בפלורידה ברבע המאה האחרונה והשלישית בעוצמתה שפגעה אי פעם באמריקה המרכזית, הגיעה אתמול לחופי המדינה. היא מלווה ברוחות חזקות מאוד בעוצמה של 155 קמ"ש שעקרו עצים ממקומם, בגלים גבוהים ובגשמים עזים. הרשויות מסרו כי הסופה מתקדמת לאזור העיר אולבני שבדרום-מערב מדינת ג'ורג'יה.

 

גרם "מייקל" לניתוק החשמל ליותר מ-388 אלף בתים ועסקים. הנזקים בפנמה סיטי שבפלורידה היו נרחבים, עצים רבים נעקרו וקווי חשמל רבים נותקו. גגות של בתים נעקרו ושלטי רחוב נפלו על הקרקע.

 

 

פנמה סיטי, פלורידה. שלט של מקדונלד'ס נפגע בסופה פנמה סיטי, פלורידה. שלט של מקדונלד'ס נפגע בסופה צילום: רויטרס

 

ואנס ביו, בן 29, היה עם אמו בדירתה כאשר עץ אורן נפל וגרם לחור בגג הדירה. הוא סיפר כי הסופה נשמעה כמו מנוע סילון וכי הוא הרגיש לחץ באוזנו. "בכנות, זה היה מפחיד. הנחנו מזרונים בצד הפנימי של החלונות שלנו", סיפר.

 

קיילי אובריאן בכתה כשהיא ראתה את הנזקים שגרמו ארבעה עצי אורן שהתרסקו ונפלו דרך גג דירתה, אותה היא חולקת עם עוד שלושה שותפים. העצים כמעט פגעו בשניים מהם, וחתולתה הסיאמית מולי נעדרה. "לא ראינו אותה מאז שהעצים נפלו, היא התינוקת שלי", סיפרה קיילי בדמעות.

 

סאלי קראון מהעיר אפלאצ'יקולה חששה בעיקר מהנזק שייגרם לחצר ביתה, בו נפלו עצים רבים. אבל כשהסערה נחלשה היא נסעה לבית הקפה אותו היא מנהלת וראתה חורבן גדול. "זה נורא, ממש קטסטרופה. היה שם שיטפון וסירות היו על הכביש הראשי", סיפרה. "בתים שהיו שם כבר נצח פשוט נהרסו".

 

מושל פלורידה ריק סקוט הודיע על מאמצי חיפוש והצלה "אגרסיביים" שייצאו לדרך ככל שהתנאים יאפשרו זאת. הוא דחק באנשים לנקוט באמצעי זהירות. הוא אף הזהיר כי מדובר בסופה הקשה ביותר שהיכתה במדינה במאה השנים האחרונות.

 

הסופה צפויה להלהיט את הדיון על התחממות כודר הארץ. מדענים אומרים כי ההתחממות הגלובלית אחראית למזג אוויר קיצוני ותכוף יותר, כגון סופות, בצורות, שיטפונות ושריפות. אבל בלי מחקר מקיף, הם לא יכולים לקשר ישירות בין אירוע מזג אוויר בודד לאקלים המשתנה.

 

הוריקן מייקל
הוריקן מייקל צילום: אי פי איי

 

התקדמות ההוריקן התקדמות ההוריקן צילום: google

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x