$
בשולי החדשות

רוב התושבים עזבו וכפר שלם בשוויץ יהפוך לבית מלון

לאחר שאוכלוסיית הכפר הצטמצמה ל-12 בני אדם בלבד, קיבלו התושבים אישור להפוך את בתי הכפר לבית מלון מבוזר. ואיפה תהיה הקבלה?

שירות כלכליסט 23:0206.10.18

כפר בשם קוריפו (Corippo) שנמצא בקנטון דובר האיטלקית של טיצ'ינו (Ticino) שבשוויץ, הוא מקום יפהפה עם טונות של אופי וטעם מקומי. אבל יש לו בעיה גדולה: מספר תושבי הכפר הקטן ירד מכ-30 ל-12, ש-11 מתוכם הם מעל גיל 65, מה ששם את הכפר על מסלול מאוד בעייתי.

 

 

 

בפני התושבים עמדה הברירה: או שימצאו דרכים לעודד את הכלכלה המקומית, או שהכפר ייכחד. לכן ביולי נתנו פקידי הממשל המקומי אישור לקרן צדקה מקומית להפוך את 30 מבני הכפר לבית מלון אחד. על פי CNN, אדם בשם פאביו ג'יאקומזי, אדריכל ונשיא הקרן, קיבל את הרעיון ל"מלון המבוזר" מכמה כפרים איטלקיים שכבר הפכו עצמם לבית מלון, כמו למשל Sextantio, Il Borgo di Sempronio ו-Corte della Maesta.  

 צילום: ticino.ch

 

מאז אוגוסט גויסו כ-2.7 מיליון דולר על מנת להכין את הכפר לתפקידו החדש, בין היתר ע"י שיפוץ הבתים, הרחבת המסעדה המקומית, והפיכת הכיכר המרכזית לאזור הקבלה. בנוסף חודשו עסקים מקומיים כמו טחנת הקמח הישנה, המאפיה, וחוות חקלאיות שנמצאות בכפר. אבל לא כולם מרוצים מהרעיון, ויש שמטילים ספק בקיימות של מלון שנבנה על בסיס כפר שתושביו נמצאים מעל גיל הפרישה: "כשאנחנו מדברים על תיירות בת-קיימא, עלינו להתחיל בשאלה מי יהיה פה עוד 10 שנים לקבל את פני התיירים", כך אומר אלפרדו סקילאצ'י, אדריכל מז'נבה שירש ממשפחתו בית בקוריפו. תושבי הכפר הביעו גם הם מספר חששות, ובראשם שעל הכפר להשקיע יותר בשימור ובתחזוקה מאשר בהפיכתו לאתר תיירות.

 

 צילום: ticino.ch

 

אך כפי שג'יאקומזי אמר ל-CNN הרעיון של כפר תוסס עשוי למשוך צעירים מקומיים כמו גם תיירים שיחיו את הכפר. "אנחנו מקווים שהמלון יציע את האפשרות למשפחות צעירות לקחת על עצמן את תפקיד ניהול המלון ולהתיישב בקוריפו ביחד עם כמה מהעובדים", כך ג'יאקומזי. CNN דיווח שווילה קטנה בשם קאזה ארקוטי כבר נפתחה לציבור, בעוד שאר המלון-כפר ייפתח בסביבות חג הפסחא 2020.

 

 צילום: ticino.ch

 

 

 

 צילום: ticino.ch

 

 

 צילום: ticino.ch

 

 

 צילום: ticino.ch

 

 צילום: ticino.ch

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x