$
חברה וסביבה

מייסד איזיג'ט תובע את נטפליקס על השימוש במילה איזי בשם של סדרה

מייסד חברת התעופה סטליוס האג'יי-אייונו הודיע כי בכוונתו להילחם במה שהוא מכנה המספר ההולך וגדל של "גנבי מיתוג" שמנסים להרוויח מעסקי אימפריית איזיגרופ שלו. נטפליקס: "הצופים יכולים להבדיל בין סדרה שבה הם צופים והמטוס שהם טסים בו"

שירות כלכליסט 09:0602.10.18
איש העסקים המיליארדר ומייסד חברת התעופה המוזלת איזיג'ט, סטליוס האג'יי-אייונו (Stelios Haji-Ioannou) נוקט בצעדים משפטיים נגד נטפליקס והסדרה החדשה שלה איזי. לטענתו השימוש בשם הסדרה מפר את הסימן המסחרי הרשום של החברה באירופה.

 

האג'יי-אייונו הודיע כי בכוונתו להילחם במה שהוא מכנה המספר ההולך וגדל של "גנבי מיתוג" שמנסים להרוויח מעסקי אימפריית איזיגרופ שלו. לפיכך הוא מבקש מבית המשפט להוציא צו שימנע מחברת הסטרימינג האמריקאית להשתמש בשם התוכנית בפעילות שלה באירופה.

 

 

 

הסדרה בלב המחלוקת מוגדרת כאנתולוגיה קומית-דרמטית שעוקבת אחרי "דמויות שונות משיקגו שמנסות לשרוד את המבוך המודרני של אהבה, סקס, טכנולוגיה ותרבות". הסדרה, בכיכובם של אורלנדו בלום ואמילי רטאייקאוסקי הושקה במקור בנטפליקס בספטמבר 2016 והעונה השלישית והאחרונה שלה מתוכננת להעלות ב-2019.

 

מתוך סדרת הטלוויזיה איזי מתוך סדרת הטלוויזיה איזי צילום: Netflix

 

באיזיגרופ אמצו מדיניות מחמירה במסגרתה הם נוקטים בצעדים משפטיים כדי להגן על הסימנים המסחריים והרישיונות, ביניהם של איזיג'ט, שמזוהים הודות למיתוג בצבעי כתום בוהק.

 

"בבעלותה של איזיגרופ מעל אלף סימנים מסחריים רשומים בתוך משפחת המותגים של איזי ברחבי העולם, והחברה מתייחסת ברצינות להגנה על הסימנים המסחריים משימוש לא מורשה", מסר דובר של החברה.

 

 

חברת התעופה איזיג'ט חברת התעופה איזיג'ט צילום: AFP

 

איזיגרופ נהנית מזרם הכנסה קבוע הודות למכירת רישיונות של המותג לעסקים רבים, כולל חברת התעופה ורשת המלונות איזיהוטל, שהונפקה ב-2014 בבורסת לונדון, זאת בתמורה לתמלוגים המבוססים על ההכנסות שלהם. מותגים נוספים כוללים את איזיבאס, איזיקאר, איזי אופיס ואיזי קופי.

 

"זה מקרה של התנהגות שחצנית טיפוסית מצד חברת טכנולוגיה אמריקאית גדולה, שלא טרחה לבדוק מה הזכויות המשפטיות שמחזיקות חברות אחרות מחוץ לארה"ב", הוסיף האג'יי – אייונו. "אנחנו זכינו ברישום הסימן המסחרי באירופה של של המילה איזי ועוד אלפי רישומים מסחריים אחרים עם המילה איזי כתחילית, ואנחנו לא יכולים להרשות לאנשים להשתמש במילה עכשיו כשם מותג, בייחוד כשהם עושים זאת עם הצבעים והפונט שלנו. אני מרוצה לפחות מזה שנטפליקס הודיעו שהסדרה תרד אחרי העונה השלישית, אבל עלינו למנוע מהם לקדם את העונות הקודמות באירופה".

 

מנטפליקס נמסר בתגובה: "הצופים יכולים להבדיל בין סדרה שבה הם צופים והמטוס שהם טסים בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x