$
חברה וסביבה

קליפורניה הפכה למדינה הראשונה בארה"ב שמחייבת חברות ציבוריות לכלול נשים בדירקטוריונים

על פי החוק החדש, חברות ציבוריות יצטרכו למנות לפחות אשה אחת בדירקטוריון עד סוף השנה, ושלוש נשים עד סוף 2021

שירות כלכליסט 12:4501.10.18

קליפורניה הפכה למדינה הראשונה בארה"ב שמחייבת חברות שנסחרות ציבורית לכלול נשים בדירקטוריונים שלהן, באחד מתוך שורת חוקים שמטרתם הגנה וקידום נשים עליהם חתם המושל ג'רי בראון אתמול.

 

 

 

החוק החדש מחייב הימצאות של לפחות אשה דירקטורית אחת בדירקטוריון של חברות מקליפורניה שנסחרות פומבית עד סוף השנה. חברות יצטרכו למנות עד שלוש נשים דירקטוריות עד סוף 2021, תלוי במספר מושבי הדירקטוריון.

 

 

מושל קליפורניה ג'רי בראון מושל קליפורניה ג'רי בראון צילום: איי פי

 

 

המושל הדמוקרט התייחס להתנגדויות הצפויות לעלות לחוק. לשכת המסחר של קליפורניה אמרה שהמדיניות תהיה קשה ליישום עבור חברות ושהיא מפרה מגבלות חוקתיות נגד אפליה.

 

"אני לא מקל ראש בפגמים הפוטנציאליים שעלולים לפגוע ביישומו הסופי של החוק. עם זאת, אירועים שקרו לאחרונה בוושינגטון ובמקומות אחרים, מוכיחים שאנשים עדיין לא קולטים את המסר", כך כתב בראון בהצהרה ששחרר.

 

זהו כאמור אחד מתוך שורת חוקים שעליהם חתם בראון אתמול, בהזדמנות האחרונה שלו לאשר או להטיל וטו על חוקים לפני שהוא עוזב את תפקידו. 

 

בראון אישר גם חקיקה שדורשת ממעסיקים קטנים יותר לספק הכשרה לגבי הטרדה מינית ושאוסרת על התקנת הסדרים סודיים שקשורים להשתקת אירועים של תקיפה והטרדה מינית. לעומת זאת, הוא הטיל וטו על חוק שהיה דורש מהאוניברסיטאות הפרטיות של קליפורניה לספק תרופות להפלות במרכזי בריאות בקמפוסים שלהן, באומרו שהשירותים האלה כבר "זמינים באופן נרחב" גם מחוץ לקמפוסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x