$
תעשייה ופיננסים

הנציבה האירופית: חקירת אמזון נועדה להבטיח תחרות חופשית

לדברי מרגרט וסטגר, נציבת התחרות באיחוד האירופי שכבר הטילה קנס של 5 מיליארד דולר על גוגל על ניצול מעמדה וחוקרת את אפל, החקירה נגד אמזון נועדה להגן על הצרכנים

שירות כלכליסט 13:2529.09.18

מרגרט וסטגר, נציבת התחרות באיחוד האירופי הודתה כי אחד היעדים המרכזיים של חקירת אמזון הוא להגן על הצרכנים על ידי הבטחת תחרות חופשית וחדשנות.

 

 

 

הרגולטורים באירופה חוקרים את הסוחרים באמזון כדי לברר האם החברה משתמשת במידע של המוכרים לטובתה על ידי שכפול מוצרים ומכירת גרסאות זולות שלהם, פעולות שדוחקות החוצה את החברות הקטנות יותר שפעילות בפלטפורמה שלה.

מרגרט וסטגר מרגרט וסטגר צילום: רויטרס

 

 

"עוד מוקדם מדי כדי לדאוג, אבל אנחנו מעוניינים להבין כיצד זה פועל כי לאמזון יש תפקיד כפול", אמרה וסטגר בראיון ל-CNBC. "הם מארחים הרבה שחקנים קטנים ובו זמנית הם עצמם שחקן גדול באותו השוק. לכן, השאלה היא כיצד הם מטפלים בנתונים שהם מקבלים מהשחקנים הקטנים? האם זה מעניק להם יתרון לא הוגן?".

 

עוד הוסיפה וסטגר, כי אף ששמעו על העניין, הסוכנות לא קיבלה שום תלונה רשמית נגד ההתנהלות הזו. בסמכותה של וסטגר להטיל קנסות על חברות בגובה של עד 10% מכלל ההכנסה העולמית שלהן בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי. כך למשל, בחודש יולי היא הטילה על גוגל קנס של 5 מיליארד דולר על ניצול מעמדה בתחום מערכות ההפעלה למובייל. היא גם פצחה בחקירה נגד אפל לאחר רכישת האפליקציה שאזאם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x