שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

תקדים: 9 חודשי מאסר למפרסם המלצות שקריות ב-TripAdvisor

בית המשפט באיטליה שלח לכלא והטיל קנס על בעלים של חברה שהציעה לעסקי תיירות לפרסם את חוות הדעת

שירות כלכליסט 10:1215.09.18

פסיקה תקדימית באיטליה: משתמש שפרסם המלצות שקריות באתר TripAdvisor נידון לתשעה חודשי מאסר בפועל, על כך דיווח השבוע הגרדיאן.

 

 

 

בעלי חברת פרומו סלנטו (Promo Salento ), ששמו לא נמסר לפרסום, הורשע במכירת חוות דעת שקריות למאות עסקי אירוח ברחבי המדינה במטרה לשפר את הפרופיל שלהם באתר. הוא נידון גם לתשלום קנס של 8,000 יורו.

 

לפי פסק הדין של בית המשפט בעיר לצ'ה, כתיבת חוות דעת שקריות תחת זהות בדויה מהווה פשע על פי החוק האיטלקי. חקירת הפרשה החלה ב-2015 לאחר שבעלי עסקים העבירו ל-TripAdvisor תכתובות שקיבלו מפרומו סלנטו, שמציעה לכתוב עבורם חוות דעת שקריות תמורת תשלום. בהמשך לתלונות זיהה צוות של TripAdvisor יותר מ-1,000 נסיונות של פרומו סלנטו לפרסם חוות דעת, וחסם אותם.

 

 

 

"חקירת המשטרה לגבי פרומו סלנטו סיפקה די ראיות להתנהלות פלילית כך שהיה ניתן להעביר את התיק לטיפול בית המשפט. TripAdvisor הצטרפה לתביעה בתור תובעת אזרחית, וחלקה עם בית המשפט ראיות שנאספו במסגרת חקירתה", כך הודיעה החברה האמריקאית.

 

זוהי הפעם הראשונה שפרסום חוות דעת שקריות מוביל למאסר. עד היום נפסקו נגד הכותבים רק קנסות וצווי סגירה, והיו גם מקרים בהם הוענקו פיצויים לחברות וגופים שספגו חוות דעת שקריות שפורסמו נגדם באתרים שונים.

 

בראד יאנג, סגן הנשיא ב-TripAdvisor אמר שפסיקת בית המשפט מהווה רגע מכריע עבור האינטרנט כולן. "אנחנו משקיעים המון במניעת הונאות ועשינו זאת עד כה בהצלחה. מאז 2015 הצלחנו לעצור פעילות של יותר מ-60 חברות מכל רחבי העולם שמכרו חוות דעת שקריות, אך אנחנו לא יכולים לעשות זאת לבדנו, ולכן אנחנו שמחים שהרגולטורים ורשויות החוק תומכים בנו ופועלים לצידנו".

 

 

 

על פי הערכות, אתר TripAdvisor מכיל יותר מ-500 מיליון חוות דעת לגבי שבעה מיליון נכסים, מסעדות ואטרקציות תיירותיות שונות. החברה עומדת בפני לחץ גובר והולך להילחם בחוות דעת שקריות, ובפני טענות שאינה עושה מספיק בנידון.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x