$
תעשייה ופיננסים

בזוס: טראמפ צריך להודות על הביקורת התקשורתית עליו

לדברי מנכ"ל אמזון והאיש העשיר בעולם, שנשיא ארה"ב מרבה לתקוף את עיתון הוושינגטון פוסט שבבעלותו, "זה מסוכן לעשות דמוניזציה לתקשורת"

שירות כלכליסט 17:0614.09.18

מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס הבטיח שענקית המסחר המקוון תחשוף עד סוף השנה באיזו עיר היא תבנה את המטה השני שלה. אמזון מתכוונת להשקיע 5 מיליארד דולר במטה החדש, שלטענתה ייצור 50 אלף מקומות עבודה חדשים. כך מפרסמת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

 

בזוס, האיש העשיר בעולם שהונו נאמד ב-150 מיליארד דולר, שהוא גם הבעלים של העיתון וושינגטון פוסט, אמר את הדברים בשיחה עם איש העסקים המיליארדר דיוויד רובינסטין באירוע של המועדון הכלכלי של וושינגטון (Economic Club of Washington).

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מייסד ענקית הסחר המקוון, שלרוב נמנע מהתבטאויות פוליטיות, ניצל את הבמה כדי להביע את דעתו גם על נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, וטען כי הוא שגה כש"תקף את התקשורת". הוושינגטון פוסט הוא יעד די קבוע להתקפות של טראמפ, ולדברי בזוס, "אף איש ציבור לא אוהב את הכותרות עליו, וזה בסדר, זה חלק מהתהליך.

 

"הוא צריך להגיד על הביקורת שהיא במקום והיא טובה, ושהוא שמח שהוא זוכה ליחס כזה, וזה יראה על ביטחון מצידו. אך זה מאוד מסוכן לעשות דמוניזציה לתקשורת. זה מסוכן לקרוא לתקשורת בזויה, זה מסוכן לקרוא לה אויבת הציבור... אנחנו חיים בחברה שבה לא רק חוקי קרקעות מגנים עלינו, אלא גם נורמות חברתיות מגנות עלינו. בכל פעם שתוקפים זאת, שוחקים אותן קצת בקצוות".

 

עם זאת, הוא הוסיף כי התקשורת "תהיה בסדר גמור, אנחנו נעבור את זה". בזוס סיפר כי ניהל דיונים עם טראמפ, אך סירב להוסיף מעבר לכך. מהבית הלבן לא התקבלה תגובה.

 

 

טראמפ ובזוס טראמפ ובזוס צילום: אי פי איי

 

 

מה עומד מאחורי ההשתלחויות של טראמפ באמזון ובזוס?

 

לפי דיווחים שונים, כפי שפרסם כתב "כלכליסט" רפאל קאהאן, היריבות בין טראמפ ובזוס נובעת בין היתר מאחזקותיו של בזוס בעיתון "הוושינגטון פוסט" הוותיק, שמותח לא פעם ביקורת על התנהלות הנשיא ומדיניותו. זאת ועוד, בזוס לא הסתיר מעולם את העדפותיו הפוליטיות, שנמצאות בצד הדמוקרטי של המפה.

 

לפי דיווח ב"ואניטי פייר", טראמפ אמנם "לא אוהב את הניו יורק טיימס, אך הוא מכבד אותו כי זה העיתון של העיר שלו. לעומת זאת אין לו שום כבוד לוושינגטון פוסט". בזוס דחה את הטענות שלפיהן הוא מכתיב את הקו המערכתי של העיתון. בנוסף, יש לזכור שהוא משקיע בכלי תקשורת נוספים, כגון אתר הביזנס אינסיידר, שלא תוקפים את טראמפ בתדירות גבוהה במיוחד.

 

למרות זאת, הנשיא סבור שבזוס משתמש בפוסט ככלי נשק פוליטי. מבחינתו של הנשיא, "הוושינגטון פוסט" ו"הנשיונל אינקוויירר" (הצהובון שדיווח על לא מעט מפרשיותיו של טראמפ) נמצאים באותה ספירה. "טראמפ הצליח להשפיע על דייוויד פקר, בעליו של האינקוויירר, כדי שישתיק את ניסיונות הפרסום על פרשיותיו המיניות. כך שמבחינתו, בין אם זה נכון או לא, הוא יודע שניתן להשפיע על התקשורת", אמר מקור ל"ואניטי פייר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x