בשולי החדשות

השכרות לא חוקיות וזבל לא מטופל: חברת הנדל"ן של קושנר צברה קנסות של חצי מיליון דולר

אסושייטד פרס צברה את הקנסות, שרובם ניתנו בזמן שקושנר ניהל את החברה. זאת לאחר שדו"ח של AP חשף שהחברה הגישה מסמכים שקריים שאפשרו לחברה להימנע מפיקוח אדוק יותר של העירייה

שירות כלכליסט 15:3404.09.18
חברת הנדל"ן של משפחת קושנר, "אסושייטד פרס", צברה יותר מחצי מיליון דולר בקנסות שלא שולמו על הפרת תקנות שונות של עיריית ניו יורק, שרובם ניתנו בזמן שחתנו ויועצו של הנשיא טראמפ – ג'ארד קושנר, ניהל את החברה.

 

המספרים שחושבו ע"י קבוצת שומרי סף של דיירי העיר עבור "אסושייטד פרס", מראים שרוב הקנסות - 350 אלף דולר, התקבלו לכל אורך חמשת השנים האחרונות, בעוד שבחודש שעבר נקנסה החברה ב-210 אלף דולר נוספים על כך שהגישה מסמכים שקריים.

 

 

 

מאות עבירות החברה בעשרות בנייניה נעות החל מעבירות קטנות לכאורה, כמו "זבל לא מטופל", ועד עברות חמורות ביותר, כמו אי השגת רשיונות לעבודות חשמל או אי הודעה לרשויות על עבודה שעלולה לגרום לזיהום אזבסט. רוב הקנסות הם של כמה מאות דולרים, ובמקרים רבים החברה גם לא הגיעה כנדרש לשימועים בבתי משפט, מה שהביא להטלת קנסות נוספים והצטברות ריבית שגרמה לחשבון הכולל לתפוח.

  

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: גטי

 

"החברה הזאת מעגלת פינות איפה שרק אפשר, אפילו כשזה בא על חשבון הדיירים שלה ושלטון החוק", כך אמר ארון קאר, מנהל בפועל של ה-Housing Rights Initiative, שאספה את המידע.

 

החברה מצידה טוענת שהמספרים מטעים, כיוון שרבים מהקנסות ניתנו באשמת דיירים שהשכירו את דירותיהם באופן לא חוקי דרך Airbnb, ועסקים שפועלים בבנייניה שלא מפנים את האשפה שלהם כנדרש. לטענתה הקנסות רק על השכרה בלתי חוקית מגיעים ל-110 אלף דולר.

 

הקנס שהטילה העירייה על חברת משפחת קושנר בחודש שעבר, ניתן לאחר שדו"ח של AP מחודש מרץ חשף שהחברה הגישה עשרות בקשות להיתרי בנייה בטענה שאין אצלה שוכרים בשכ"ד נמוך וכאלה שמקבלים תמיכה בשכר הדירה, כשלמעשה יש אצלה מאות כאלה. המסמכים השקריים שהוגשו אפשרו לחברה להמינע מפיקוח אדוק יותר של העירייה שמטרתו מניעת הטרת דיירים על ידי בעלי הבית שלהם בניסיון לגרום להם לעזוב כדי שניתן יהיה להעלות את שכר הדירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x