$
תעשייה ופיננסים

טויוטה תפצה משפחה ב-242 מיליון דולר – בגלל פגמים במושבי הלקסוס

חבר מושבעים בטקסס פסק על הפיצוי לאחר שמצא שהפגמים של לקסוס ES300 משנת 2002 גרמו לפציעות חמורות לשני ילדיה הקטנים של משפחה מדאלאס בתאונה לפני שנתיים

שירות כלכליסט 11:2919.08.18
חבר מושבעים בטקסס פסק שעל חברת טויוטה לשלם 242 מיליון דולר לאחר שמצא שפגמים במושבים הקדמיים של לקסוס ES300 משנת 2002 גרמו לפציעות חמורות לשני ילדיה הקטנים של משפחה מדאלאס במהלך תאונה מאחור ב-2016.

 

חבר המושבעים בבית המשפט הארצי בדאלאס פסק 144 מיליון דולר בנזיקין נגד חברת טויוטה ו-Toyota Motor Sales לאחר שמצא שהשתיים נהגו ברשלנות בנושא, כך על פי מסמכים של בית המשפט. חבר המושבעים מצא שהמושבים הקדמיים היו מסוכנים באופן בלתי סביר ושהחברה לא הזהירה את צרכניה מהסכנה.

 

 

 

 

"למרות שאנחנו מכבדים את פסיקת חבר המושבעים, אנו נותרים בטוחים בכך שהפציעות היו תוצאה של התנאים הספציפיים של התנגשות קשה זו, ולא של פגם בעיצוב או ייצור הלקסוס ES300 מודל 2002," כך אמר אריק בות', דובר של חברת טויוטה. "נשקול את צעדינו הבאים", כך בות'.

 

מפעל של טויוטה. נשקול את צעדינו הבאים מפעל של טויוטה. נשקול את צעדינו הבאים צילום: בלומברג

 

פרנק ברנסון, עורך הדין של המשפחה, אמר מצידו שהיו בעיות מבניות במשענות המושבים הקדמיים שאמורות להגן על הנוסעים במושב הקדמי מפציעות צוואר, על חשבון בטיחותם של הנוסעים במושבים האחוריים. "זוהי סכנה שטויוטה ידעה לגביה," אמר ברנסון. "לחברה היה מספיק זמן כדי למצוא עיצוב שיתגבר על החסרונות הללו או לפחות להוציא אזהרה לציבור לקוחותיה. לילדים שלנו מגיע יותר."

 

חבר המושבעים העניק לילדים 92 מיליון דולר עבור הוצאות רפואיות, והנכות הפיזית והקשיים המנטליים מהם הם סובלים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x