$
תעשייה ופיננסים

שתי תביעות הונאה נגד מאסק על ההודעה שיהפוך את טסלה לפרטית

בתביעות שהוגשו לאחר שמאסק הודיע שהוא עשוי להעביר את טסלה לידיו בעסקה של 72 מיליארד דולר לפי הערכת שווי של 420 דולר למניה נטען שהציוצים היו שקריים ומוטעים בכוונה ונועדו לנפח את ערך המניה

שירות כלכליסט 10:5811.08.18
חברת טסלה ומנכ"לה אלון מאסק נתבעו אתמול פעמיים על ידי משקיעים שטוענים שהחברה והמנכ"ל יצרו הונאה במטרה להפעיל לחץ על שורטיסטים, בין היתר על ידי הצעתו של מאסק להעביר לידיים פרטיות את חברת המכוניות החשמליות. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

התביעות הוגשו שלושה ימים לאחר שמאסק הימם משקיעים כשהודיע שהוא עשוי להעביר את טסלה לידיו בעסקת שיא של 72 מיליארד דולר לפי הערכת שווי של 420 דולר למניה, והוסיף שהמימון לעסקה הזאת כבר "מובטח".

 

באחת מהתביעות טוען קלמן אייזקס שציוציו של מאסק היו שקריים ומטעים בכוונה, ושביחד עם הימנעותה של טסלה לחזור בה מהדברים הם מהווים "מתקפה גרעינית" שמיועדת "לחסל לגמרי" את המוכרים השורטיסטים. בתביעות שהוגשו ע"י אייזקס ו-וויליאם צ'מברליין נטען שהתנהלותם של מאסק וטסלה נועדו לנפח את ערך מניות החברה, ושהם הפרו את חוק הביטחונות הפדרלי.

מנכ"ל טסלה אלון מאסק מנכ"ל טסלה אלון מאסק צילום: רויטרס

 

 

שורטיסטים, או קונים לטווח קצר, לווים מניות שלאמונתם מתומחרות ביתר, מוכרים אותן, ואז רוכשים אותן שוב במה שהם מקווים יהיה מחיר נמוך יותר כדי לעשות מכך רווח. משקיעים שכאלה מהווים מטרד עבור מאסק כבר זמן רב, והוא משתמש לעתים בטוויטר כדי לבקר אותם.

 

הציוצים של מאסק מהשביעי לאוגוסט עזרו להעלות את מחיר מניות טסלה ביותר מ-13% לעומת מחיר הסגירה שלהן יום קודם לכן. המניה איבדה מאז כשני שליש מהעלייה שעשתה, בין היתר בעקבות דיווחים לפיהם רשות ניירות ערך האמריקאית החלה לחקור את פעילותו של מאסק.

 

מאסק לא הציע מצידו ראיות לכך שהוא אכן אבטח את המימון שאותו ציין כדי לקחת את טסלה לידיו, אך גם התלונות נגדו לא הציגו ראיות שיסתרו זאת.

 

עם זאת, אייזקס אומר שהתנהלות מאסק וטסלה גרמו לתנודתיות שעלתה למוכרים לטווח קצר מאות מיליוני דולרים כיוון שהיה עליהם לכסות את עמדותיהם קצרות הטווח, ושהיא גרמה לכל רוכשי הבטחונות של טסלה לשלם מחירים מופקעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x