$
בשולי החדשות

רוצים לטוס בחללית של ג'ף בזוס? שלמו לפחות 200 אלף דולר

לפי דיווח ב"רויטרס", מכירת הכרטיסים לטיסות ב"ניו שפרד" תתחיל ב-2019; החללית מסוגלת להטיס שישה נוסעים לגובה של כ-100 ק"מ

שירות כלכליסט 12:4613.07.18

המיליארדר ג'ף בזוס מתכוון לגבות לפחות 200 אלף דולר ממי שירצה לטוס לחלל עם חברת התעופה שהקים, בלו אוריג'ין. כך מדווחת "רויטרס".

 

מייסד ומנכ"ל אמזון, שהוא גם האיש העשיר בעולם, החליט על טווח מחירים שינוע בין 200 אלף ל-300 אלף דולר לכרטיס לחללית מדגם "ניו שפרד" שפיתחה בלו אוריג'ין.

 

בכנס שנערך בחודש שעבר אמרו בכירים בחברה כי טיסות ניסוי בחללית עם נוסעים עליה צפויות להתחיל בקרוב, ומכירת הכרטיסים צפויה להתחיל בראשית 2019. החברה כבר פרסמה את העיצוב הכללי של החללית, שמורכבת מטיל שיגור וקפסולת נוסעים מתנתקת. רויטרס ציטטה שני מקורות אנונימיים בחברה שמסרו לה את המחיר הצפוי של הכרטיסים.

 

ניו שפרד מסוגלת להטיס 6 נוסעים לגובה של יותר מ-100 ק"מ מעל האטמוספירה. בגובה זה יכולים הנוסעים לחוש כמה דקות של חוסר כבידה ולראות את הקימור של כדור הארץ. לכל נוסע בחללית יש חלון תצפית שגבוה פי שלושה מהחלונות שבמטוסי סילון מדגם 747 של בואינג. עד היום השלימה החללית 8 טיסות ניסוי בלתי מאויישות שהמריאו מבסיס בטקסס.

 

באחרונה פרס בזוס את חזונו למחקר הירח ויישובו, ותיאר את המאמצים האלה כעניין של הישרדות המין האנושי: "זה לא משהו שאנחנו יכולים להחליט לעשות, זה משהו שאנחנו מוכרחים לעשות". "החלופה היא קפיאה", הוא אמר, והוסיף שללא יישובים בחלל, חברות אנושיות סביב לכדור הארץ ייאלצו להפסיק לגדול עקב אילוצים סביבתיים ואחרים. "זה לא העתיד שאני רוצה בשביל הנכדים שלי, או הנכדים שלהם".

 

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x