$
תעשייה ופיננסים

טסלה תקים את מפעל הייצור הגדול ביותר שלה בסין

על פי גורמים הבקיאים בנושא יצרנית הרכבים החשמליים קרובה לחתימה על מזכר הבנות עם גורמים בשנגחאי

שירות כלכליסט 17:2710.07.18

טסלה צפויה להקים בסין את מפעל הייצור הגדול ביותר שלה מחוץ לארה"ב – עם תפוקה של 500 אלף כלי רכב מידי שנה. על כך דיווחה סוכנות בלומברג.

 

על פי גורמים הבקיאים בנושא יצרנית הרכבים החשמליים קרובה לחתימה על מזכר הבנות עם גורמים בשנגחאי. מוקדם יותר דיווחה בלומברג כי אלון מאסק, מנכ"ל ומייסד טסלה, ייפגש ביום שלישי עם גורמי ממשל סיניים.

 

מאמציה של טסלה להתבסס בסין נמשכים מזה שנה. בחודשים האחרונים התקיימו המגעים על רקע מאמציו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ דווקא להגביר את הייצור בגבולות ארה"ב.

 

ביום שישי הטילה בייג'ינג מכסים בשיעור של 25% על שורת מוצרים אמריקאיים בשווי 34 מיליארד דולר, וביניהם כלי רכב. זאת בתגובה למכסים שהטילה ארה"ב על סין. הטלת המכסים אילצה את טסלה להעלות את מחירי כלי הרכב החשמליים שלה בסין. עם זאת, הקמת מפעל חדש במדינה האסייאתית תוזיל את עלויות השילוח ותהווה פוטנציאל לחיסכון כלכלי גם ברכיבי המכוניות.

 

 

איילון מאסק. ייפגש השבוע עם גורמי ממשל בסין איילון מאסק. ייפגש השבוע עם גורמי ממשל בסין צילום: רויטרס

 

בשנה שעברה היווה השוק הסיני 17% מהכנסות טסלה. לאחר שתתבסס בסין, יצרנית הרכבים החשמליים צפויה להודיע בסוף השנה על תוכניותיה לבניית מפעל גם באירופה.

 

בחודש שעבר הצהירה גם יצרנית האופנועים הארלי-דיווידסון כי תתרחב מחוץ לגבולות ארה"ב. זאת, בכדי להימנע מנזקי המכסים שהוטלו על תוצרת אמריקאית במסגרת מלחמת הסחר שמנהל הבית הלבן.

 

 

טסלה S טסלה S

בטל שלח
    לכל התגובות
    x