$
חברה וסביבה

סטארבקס הודיעה: נפסיק להשתמש בקשיות פלסטיק ב-28 אלף בתי הקפה שלנו

הכרזת רשת בתי הקפה הגדולה ביותר בעולם מגיעה על רקע הביקורת הגלובלית נגד שימוש במוצרי פלסטיק המזהם את הסביבה. המעבר לחומרים מתכלים או לשימוש במכסים ללא קשיות יתבצע עד 2020

שירות כלכליסט 17:4809.07.18

עבור סטארבקס, שנת 2020 היא שנת "הקש האחרון" - החברה הודיעה היום שהיא מתכננת להביא לסופו את השימוש בקשיות פלסטיק חד-פעמיות ב-28 אלף בתי הקפה שלה ברחבי העולם עד סוף העשור. החלפתם בקשיות מחומרים חלופיים והכנסה לשימוש של מכסים ניתנים למיחזור ללא קשיות, יאפשרו לענקית הקפה להפחית את מספר קשיות הפלסטיק בסניפיה במיליארד מדי שנה, כך לפי סטארבאקס.

 

המהלך מגיע על רקע הביקורת הגלובלית הגוברת נגד שימוש במוצרי פלסטיק מתכלים שאחראים לזיהום האוקיינוסים ולפגיעה בציפורים ובעלי חיים ימיים. בחודש שעבר דרשה קבוצה של 25 משקיעים שמנהלים נכסים בלמעלה מטריליון דולר מחברות כמו נסטלה ופפסיקו להפחית את השימוש שלהן באריזות פלסטיק.

 

בפגישת בעלי המניות השנתית של סטארבקס שנערכה במרץ נדחתה אמנם הצעה להוציא דו"ח על טביעת האצבע האקולוגית של השימוש בפלסטיק של החברה, ועם זאת מתגברת המגמה של הפיכת פעילותן של חברות לברת קיימא בעוד ממשלות ברחבי העולם מתכננות לחוקק חוקים שיחייבו אותן לעשות כן. במאי הציע האיחוד האירופי להטיל איסור גורף על שימוש בקשיות פלסטיק, והממשלה ההודית הבטיחה לאסור על שימוש בפלסטיק חד-פעמי עד 2022.

 

 

קשיות של סטארבקס. הביקורת הגלובלית השפיעה קשיות של סטארבקס. הביקורת הגלובלית השפיעה צילום: the pinsta

 

סטארבקס אינה לבד: בחודש שעבר הודיעה חברת מקדונלד'ס הודיעה בחודש שעבר שבכוונתה להחליף את קשיות הפלסטיק בקשיות נייר בכל סניפיה בבריטניה ואירלנד במהלך 2019. 

 

בהודעתה של סטארבקס צויין שהיא קמעונאית המזון והמשקאות הגדולה ביותר עד היום שמתחייבת להפסיק את השימוש בקשיות פלסטיק. משקאות קלים – שבד"כ נשתים עם קש – מהווים כיום יותר ממחצית המשקאות שמוכרת סטארבאקס, לעומת 37% בלבד לפני חמש שנים.

 

רשת בתי הקפה כבר משתמשת במכסים ללא קש עבור משקאות קלים ב-8,000 סניפיה בצפון אמריקה, והם נבחנים גם בשווקים נוספים כמו בסין, יפן, סינגפור, תאילנד וויאטנאם. מחר אמורה סטארבאקס להשיק שני משקאות קרים חדשים בארה"ב ובקנדה שיוגשו עם המכסים הללו, כך הודיעה דוברת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x