$
תעשייה ופיננסים

בעקבות ההסכם עם ארה"ב: ZTE הסינית החליפה את חברי הדירקטוריון שלה

יצרנית התקשורת הסינית, שארה"ב הטילה עליה חרם לאחר שהפרה את האמברגו על איראן וצפון קוריאה, צפויה לשלם גם קנס של מיליארד דולר ולהפקיד 400 מיליון דולר בנאמנות. כמו כן תפטר את כל חברי ההנהלה הבכירה בדרגת סגן נשיא בכיר ומעלה

שירות כלכליסט 10:5630.06.18

ענקית התקשורת הסינית ZTE הודיעה אתמול על מינוי דירקטוריון חדש, במסגרת ריענון משמעותי של הנהלתה, וכחלק מעסקה בהיקף 1.4 מיליארד דולר עם ארה"ב שאמורה להביא להסרת החרם האמריקני שהוטל עליה.

 

באפריל אסרה ממשלת ארה"ב על סחר של חברות אמריקאיות עם ZTE למשך 7 שנים, לאחר שהחברה הסינית הפרה את אמברגו הסחר על איראן וצפון קוריאה. בעקבות החרם נאלצה ענקית התקשורת להקפיא את מרבית פעילותה.

 

בעקבות התערבותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הודיע משרד הסחר האמריקאי לפני כשבועיים על עסקה להסרת הסנקציות מ-ZTE בתמורה לקנס של יותר ממיליארד דולר ותנאים נוספים, בהם החלפת ההנהלה.

 

אמש, כאמור, סיים חבר המנהלים את תפקידו - ולי זיקסו (Zixue) נבחר ליו"ר החברה החדש.

 

מפעל של ZTE בסין מפעל של ZTE בסין צילום: בלומברג

בעלי המניות גם הטילו וטו על הצעת החברה לחלוקת רווחים על ידי תשלום דיבידנדים של 208.66 מיליון דולר .

 

ZTE, שעצרה את רוב פעילותה בעקבות החרם, הסכימה לשלם קנס של מיליארד דולר ולהפקיד 400 מיליון בחשבון נאמנות, כחלק מההסכם לחזרה לעסקים עם ספקים אמריקאיים - שמספקים כמעט שליש מהרכיבים שמשמשים בציודה של ZTE.

 

האי-ודאות בנוגע לחרם ומלחמת הסחר בין ארה"ב לסין פגעו קשות במניות ZTE, אשר איבדו 60% מאז שהמסחר בהן התחדש בחודש שעבר אחרי הפסקה של חודשיים. 11 מיליארד דולר נממקו משווי השוק של החברה.

 

יושב הראש החדש של ZTE, לי בן ה-54, שימש בעבר כמזכיר המפלגה הקומוניסטית ביחידה של תאגיד החלל והתעופה הסיני - שהוא בעל האחזקות הגדול ביותר ב-Zhongxingxin - החברה האם של ZTE. בנוסף, קאי מנלי ויומינג באו שנבחרו לחבר המנהלים החדש, מונו לתפקיד ע"י Zhongxingxin, שמחזיקה ב-30.34% ממניות ZTE.

 

חוץ מהחלפת חבר המנהלים שלה, ZTE מחויבת על פי ההסכם החדש עם ארה"ב לפטר את כל חברי ההנהלה הבכירה בדרגת סגן נשיא בכיר ומעלה, כמו גם את כל הפקידים והמנהלים שקשורים להפרות עליהן נענשה החברה, וכן להעסיק מפקח שימונה ע"י ארה"ב שתפקידו יהיה לוודא שהיא עומדת בתנאי ההסכם החדש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x