$
תעשייה ופיננסים

רוברט דה נירו: החברה של הארווי ויינשטיין חייבת לי כמיליון דולר

דה נירו טוען שהחברה חייבת לו 940 אלף דולר עבור הופעתו בסרט "אופטימיות היא שם המשחק", הקומדיה הרומנטית מ-2012 שהפיקה ויינשטיין קומפני, ושדה נירו היה מועמד בזכותה לאוסקר לשחקן המשנה

שירות כלכליסט 17:4126.06.18
השחקן רוברט דה נירו הצטרף לרשימת כוכבי תעשיית הקולנוע שהחברה של הארווי ויינשטיין, Weinstein Company, חייבת להם סכומי כסף גדולים, כך טוען השחקן. 

 

 

 

על פי מסמכים שהגיעו לידי The Blast, דה נירו טוען שהחברה חייבת לו 940 אלף דולר עבור הופעתו ב-Silver Linings Playbook (בעברית נקרא הסרט "אופטימיות היא שם המשחק"), הקומדיה הרומנטית מ-2012 שהפיקה ויינשטיין קומפני, ואשר בזכותה היה דה נירו מועמד לאוסקר לשחקן המשנה.

 

 

רוברט דה נירו בסרט "אופטימיות היא שם המשחק" רוברט דה נירו בסרט "אופטימיות היא שם המשחק" צילום: Weinstein

 

טענתו של דה נירו היא חלק מהליכי פשיטת הרגל של ויינשטיין קומפני, שכתוצאה ממנה טוענים מספר כוכבים מהוליווד, כמו מריל סטריפ, ג'ורג' קלוני וקוונטין טרנטינו, שהחברה חייבת להם סכומי כסף גדולים. טרנטינו טוען שהחברה חייבת לו כ-4 מיליון דולר, בעוד סטריפ וקלוני תובעים את שכרם עבור הופעתם בסרט August: Osage County.

 

 

הארווי ויינשטיין הארווי ויינשטיין צילומים: איי פי

 

ויינשטיין קומפני נמצאת בתהליך של מכירת נכסיה לחברת Lantern Capital והודיעה לאחרונה שהיא מורידה את המחיר ב-23 מיליון דולר, ל-287 מיליון דולר, על מנת שיהיה ניתן להשלים את העסקה. המהלך גרם לחששות בקרב נושים שחוששים שלא יקבלו את התשלומים המגיעים להם אחרי שחוזיהם יעברו לידי Lantern Capital.

 

בנוסף, מספר שחקנים הביעו חשש מכך שהעברת החוזים שלהם תהפוך הסכמים שונים שעוסקים בזכויות על חומרים ויזואליים לבלתי תקפים. ג'וליה רוברטס למשל אמרה שהיא קיבלה 100% שליטה על כל שימוש בתצלומים שלה, וכן על דימויים דומים שמשמשים עבור סחורה וסרטי המשך, וסטריפ טוענת להסכם דומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x