$
בשולי החדשות

7 עבודות חדשות של בנקסי התגלו הלילה בפריז

באחת העבודות של אמן הרחוב הפרובוקטיבי החמקמק שאינו מופיע בציבור, נראית ילדה מציירת בספריי ורוד טפט על גבי צלב קרס, בתגובה ליחס הממשלה הצרפתית לפליטים

שירות כלכליסט 13:5526.06.18
שבע עבודות חדשות שמיוחסות לאמן הרחוב הפרובוקטיבי בנקסי התגלו בפריז בימים האחרונים, כולל אחת שנמצאה ליד מרכז מהגרים לשעבר בקצה הצפוני של העיר.

 

 

 

בנקסי (Banksy‏), יליד העיר בריסטול באנגליה, הוא צייר, אמן רחוב ואקטיביסט חברתי ששמו האמיתי לא ידוע והוא גם אינו מופיע בציבור. הוא נחשב לאחד מאמני הגרפיטי הפוליטי הבולטים בעולם, והוא נשמר מלחשוף את זהותו.

  

אחת העבודות של בנקסי שנתגלו החודש בפריז. ילדה מרססת צבע על צלב קרס אחת העבודות של בנקסי שנתגלו החודש בפריז. ילדה מרססת צבע על צלב קרס צילום: גטי אימג'ס

 

נראה שאמן החמקמק שם לו למטרה את הלחץ שמפעילה הממשלה הצרפתית על הפליטים שבתחומה בסדרה של עבודות קיר, ובמיוחד בעבודה אחת – הראשונה שהתגלתה – בה נראית ילדה מציירת בספריי על צלב קרס.

 

עם זאת, לא כל העבודות מתייחסות ישירות להגירה. אחת העבודות היא פרודיה על ציור של הצייר הצרפתי ז'אק-לואי דויד מ-1801 שכותרתו "נפוליאון חוצה את האלפים" – שנחשב לאחד משיאיו של הזרם הנאו-קלאסי הצרפתי, וכן לסמל של שחיתות וייפוי המציאות - בעוד באחרות מופיעות חולדות.

 

 

 

ציור הקיר הראשון התגלה בצפון פריז ב-20 ביוני – יום הפליט הבינלאומי, אבל לא עבר זמן רב עד שאחרים הוסיפו או שינו את העבודות – במיוחד את ציור הילדה שהושחת והוסתר. אתמול כוסתה בפוסטר עבודה נוספת של בנקסי ע"י אמן אחר, אך משמרי אמנות מיהרו להוריד את הפוסטר וכיסו את העבודות בפלסטיק שקוף כדי להגן עליהן.

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x