שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

איירבוס לממשלת בריטניה: חוששים מהשפעות "קטסטרופליות" של הברקזיט

בחברת התעופה מודאגים מיציאת בריטניה מהאיחוד ללא הסכם על תנאי המהלך; לטענתה, הפסקת המעבר החופשי של סחורות ואנשים בעקבות כך תגרום לה נזק של מיליארדי יורו

שירות כלכליסט 18:0123.06.18

יצרנית המטוסים איירבוס פרסמה אזהרה לממשלת בריטניה מפני השפעות "קטסטרופליות" שעלולות להתרחש אם האחרונה לא תגיע להסכם עם האיחוד האירופי על התנאים ליציאה מהאיחוד (הברקזיט).

 

 

 

לפי המסמך, "תרחיש כזה יחייב את איירבוס לשקול מחדש את השקעותיה בבריטניה ואת נוכחותה בממלכה לטווח הארוך", החברה ציינה גם כי עזיבת האיחוד האירופי ללא הסכם "תחבל בחומרה במאמצי בריטניה לשמור על התעשייה האווירונאוטית שלה תחרותית וחדשנית".

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

המטה של איירבוס הפן-אירופית הוא בעיר טולוז שבצרפת, אבל יש לה מתקני הנדסה וייצור גדולים גם בבריטניה. כך למשל, המפעל המייצר את הכנפיים לכל המטוסים האזרחיים של החברה נמצא בוויילס. איירבוס מעסיקה 14 אלף עובדים בבריטניה באופן ישיר ואחראית ל-110 אלף משרות באופן עקיף באמצעות שרשרת האספקה שלה.

 

איירבוס חוששת שבריטניה תגיע לתאריך היעד שנקבע לתחילת הברקזיט, מרץ 2019, ללא הסכם על תקופת מעבר ותנאי פרישה מהאיחוד האירופי. נציגי בריטניה והאיחוד הסכימו באופן עקרוני במרץ האחרון על תקופת מעבר שתימשך עד 2020, אבל הם לא הגיעו לסיכומים בנושאים אחרים.

 

 

 

להערכת איירבוס, יציאה של בריטניה מהאיחוד ללא הסכם, שמשמעותה הפסקת המעבר החופשי של סחורות ואנשים בינה לבין האיחוד, תגרום לה נזק של מיליארדי יורו. החברה ציינה שגם אם תקופת המעבר שעליה סיכמו הצדדים תצא אל הפועל, אך ללא סיכום בנושאים אחרים, עדיין יהיה מדובר ב"סיכון גדול מאוד" עבורה.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x