$
חברה וסביבה

מקדונלד'ס מצמצמת שימוש בפלסטיק: עוברת לקשי נייר

התוכנית תתחיל בבריטניה ובאירלנד ותתרחב לאחר מכן למדינות נוספות. באירופה לבדה מיוצרים 25 מיליון טון אשפה מפלסטיק בשנה

שירות כלכליסט 10:3316.06.18

שימוש במוצרי פלסטיק בלתי מתכלים הוא בעיה עולמית. על פי נתוני הנציבות האירופית מידי שנה מייצרת אירופה 25 מיליון טון של אשפה מפלסטיק, 30% בלבד מתוכם נאספים למיחזור. אתמול (ו') הודיעה מקדונלד'ס כי תיקח חלק במאמץ העולמי למזעור נזקי הפלסטיק ותפסיק את השימוש בקשי הפלסטיק שמגישה ענקית המזון המהיר ללקוחותיה. על כך דיווח CNBC.

 

על פי התוכנית יוחלפו קשי הפלסטיק ב-1,361 הסניפים בבריטניה ובאירלנד בקשי נייר. המהלך שיושק בספטמבר הקרוב יושלם עד 2019. בנוסף החלה מקדונלד'ס לבחון חלופות אפשריות לקשי הפלסטיק גם בבלגיה. בהמשך השנה מהלכים דומים צפויים גם במספר סניפים בארה"ב, צרפת, אוסטרליה, נורבגיה ושבדיה. במספר שווקים אחרים בהם פועלת רשת ההמבורגרים תבחן מתכונת שונה. במלזיה למשל יחלקו המוכרנים קשים, רק ללקוחות שיבקשו מהם.

סניף מקדונלד'ס באריזונה סניף מקדונלד'ס באריזונה צילום: בלומברג

 

 

"מקדונלד'ס עובדת על מציאת פתרונות בני קיימא לקשי פלסטיק בכל העולם", נמסר בהצהרת החברה. "אנחנו מקווים כי המהלך יתמוך בשינוי נרחב יותר בתעשייה ויביא עמו עוד פתרונות בני קיימא".

 

מקדונלד'ס מצטרפת לשורת חברות שהצהירו בעבר כי יפעלו להפחתת השימוש בפלסטיק. בינואר השנה רשת הסופרמרקטים הבריטית איסלנד, המתמחה במזון קפוא, הצהירה כי תחסל את השימוש בעטיפות הפלסטיק שלה, עד 2023. באותו החודש הודיעה גם יצרנית בקבוקי המים המינרליים אוויאן (Evian) כי עד 2025 כל הבקבוקים שתייצר יהיו מ-100% פלסטיק ממחוזר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x