$
תעשייה ופיננסים

דיווח: מגעים למיזוג בין דויטשה בנק וקומרצבנק

מניית דויטשה בנק איבדה 41% מתחילת השנה ויורדת לאחר הפרסומים. אם אכן ייצא אל הפועל, ההערכות הן שהמיזוג יהיה כרוך בצמצומים בכוח האדם ובמכירת חלק מהפעילות הגלובלית של הבנק

בלומברג 11:3308.06.18

יו"ר דויטשה בנק פול אכלייטנר מקיים מגעים עם בעלי מניות מובילים בבנק לגבי מיזוג אפשרי עם המתחרה קומרצבנק - על כך דיווחה היום ('ו) סוכנות הידיעות בלומברג.

 

 

בחודשים האחרונים קיים אכלייטנר דיונים לגבי המיזוג גם עם גורמים רשמיים בגרמניה. עם זאת, בשלב זה טרם התקיימו שיחות רשמיות בין שני הבנקים הגרמניים, ועסקת מיזוג אינה צפויה בעת הקרובה - כך לפי מקורות שאמרו את הדברים לבלומברג.

 

מחיר מניית דויטשה בנק, שצנחה ב-41% השנה, מהווה מכשול משמעותי לעסקה פוטנציאלית. משקיעים הביעו חשש כי מיזוג עם קומרצבנק יוביל לעלייה ברווחי ההון ולמחיקות נרחבות. השלכות נוספות הצפויות ממיזוג וסגירה נלווית של סניפים בשוק הגרמני הן התנגדויות בקרב ארגוני עובדים כתוצאה מקיצוץ נרחב במשרות.

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

 

הספקולציות לגבי מיזוג אפשרי גברו מאז רכשה קרן סרברוס נתחים בשני הבנקים בשנה שעברה. אכלייטנר התקשה לשמר את אמון המשקיעים על רקע תוכניות ארגון מחדש וקיצוץ של כ-7,000 משרות בניסיון לחזור לרווחיות.

 

אכלייטנר נמצא בסבב השינויים האסטרטגיים השלישי שלו ובמנכ"ל הרביעי, זאת בניסיון לחלץ את דויטשה בנק מ"המעגל האכזר" שנקלע אליו. כך לפי הגדרת הבנק.

 

תוכנית המיזוג תהיה כרוכה בצמצום מצבת כוח האדם ומכירת חלק מהפעילות הגלובלית, כולל תשתיות המסחר, כך לפי רוי סמית, פרופסור אמריטוס לניהול בבית הספר למנהל עסקים סטרן בניו יורק. "זה כמו להשכיב ביחד שני שיכורים כדי לייצב אותם", אמר סמית לסוכנות בלומברג.

קומרצבנק קומרצבנק צילום: בלומברג

 

 

מניית דויטשה בנק נחלשה ב-1.9% במסחר בפרנקפורט הבוקר. המניה הגיעה לשפל בשבוע שעבר ומתחילת השנה צנחה כאמור ב-41%. שווי השוק של דויטשה עומד כעת על 19.5 מיליארד יורו. קומרצבנק נחלשה הבוקר ב-2.8% ובכך השלימה ירידה של 26% מתחילת השנה. שווי השוק שלה עומד על 11.6 מיליארד יורו.

 

מיזוג יביא ל"קיצוץ עצום בעלויות שכן לשני הבנקים חשיפה משמעותית לגרמניה", כתב אלכס קוגן, אנליסט בנאטיקיס, במכתב למשקיעים. "אבל אנחנו חושבים שמהלך כזה אינו אפשרי בשלב זה, שכן שני הבנקים צריכים בשלב ראשון לנקות את המאזנים. בהסתכלות עתידית, העסקה הזו היא אחת מהדרכים היחידות להציל את דויטשה בנק".

 

בעוד גורמים המקורבים לאכלייטנר אמרו כי הוא זה שהציף את הרעיון, דויטשה בנק דיווח כי מדובר ברעיון של משקיעים. "היו"ר נשאל כל העת על הנושא הזה", אמר דובר דויטשה בנק, יורג אייגנדורף. "התשובה שלו היא תמיד זהה. 'כל טיעוני הבעד והנגד נמצאים בדו"חות האנליסטים ובתקשורת. אז מה אתם חושבים'?". אכלייטנר "אינו רואה כל סיבה להציף את הנושא באופן פעיל", הוסיף הדובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x