$
חברה וסביבה

הארווי ויינשטיין כפר בביהמ"ש באישום אונס ועבירות מין נוספות

המפיק ובמאי סרטים האמריקאי התייצב היום לדיון במשפטו במנהטן באשמת אונס ומעשים מגונים בשתי נשים. נציגי תביעה בלוס אנג'לס ובלונדון בוחנים גם הם בימים אלה טענות דומות שהוגשו נגדו

שירות כלכליסט 17:5505.06.18

המפיק ובמאי הסרטים האמריקאי הארווי ויינשטיין כפר הבוקר (יום ג') בביהמ"ש במנהטן באישום אונס והתנהגות מינית בלתי הולמת.

 

 

 

זוהי התביעה הראשונה המוגשת נגד המפיק ההוליוודי לשעבר בפרשת ההטרדות המיניות, אך ייתכן ויוגשו נוספות בהמשך. נציגי תביעה בלוס אנג'לס ובלונדון בוחנים גם הם בימים אלה האשמות שהוגשו נגדו.

 

הארווי ויינשטיין הבוקר, בדרך לביהמ"ש במנהטן הארווי ויינשטיין הבוקר, בדרך לביהמ"ש במנהטן צילום: רויטרס

 

 

 

<< File: 2018-06-05T143716Z_1931032749_RC115205DDC0_RTRMADP_3_PEOPLE-HARVEY-WEINSTEIN.JPG >>

 

ההאשמות שהוגשו בניו יורק נוגעות לכאורה לשתי קורבנות. הראשונה, לוצ'יה אוואנס, טוענת כי ויינשטיין כפה עליה לבצע בו מין אוראלי במשרד שלו בטרייבקה ב-2004. האישה האחרת, ששמה לא פורסם, טענה כי ויינשטיין אנס אותה בחדר המלון שלה במנהטן ב-2013. אם יורשע הוא צפוי לעונש מאסר של בין 5 ל-25 שנים.

 

ויינשטיין הגיע לביהמ"ש במנהטן זמן קצר לפני השעה עשר בבוקר לבוש בחליפה כהה וצולע קלות. עשרות עיתונאים המתינו לו בחוץ וניסו לקבל ממנו תגובה. בפנים, אולם ביהמ"ש היה עמוס, ואנשים נתבקשו לעזוב, מחוסר מקום. עורכת הדין גלוריה אלרד, פעילה למען זכויות נשים, נמנתה עם היושבים בקהל. ויינשטיין עונד צמיד ניטור במסגרת תנאי שחרורו בערבות ומיוצג על ידי עורך הדין בנג'מין ברפמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x