$
תעשייה ופיננסים

האוורד שולץ שהפך את סטארבקס לאימפריה עולמית, פורש מהחברה

שולץ הצטרף לרשת בתי הקפה ב-1982 והפך אותה תחת ניהולו לרשת עולמית בת 28 אלף סניפים. עם הודעת הפרישה שלו הערב נפוצו הערכות כי בכוונתו לרוץ לנשיאות בבחירות הבאות תחת המפלגה הדמוקרטית

שירות כלכליסט 23:5404.06.18

האוורד שולץ, היו"ר האגדי של רשת בתי הקפה סטארבקס הודיע הערב על פרישתו מן החברה, בה עבד 36 שנים. שולץ נחשב לאיש שהפך את בית הקפה הבודד שנפתח ב-1971 בסיאטל לרשת עולמית המנהלת כיום 28 אלף סניפים בכל רחבי העולם.

 

הודעת הפרישה של שולץ עוררה מייד ספוקלציות על תוכניותיו הפוליטיות לעתיד. שולץ היה מתומכיו הבולטים של הנשיא אובמה ושל הילרי קלינטון במירוץ האחרון שלה לנשיאות. משקיפים אמרו הערב כי יתכן שהוא עצמו יחליט לרוץ לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית בבחירות הבאות.  

 

שולץ כתב במכתב הפרישה ששלח לעובדי החברה: "אשקול מספר אופציות לגבי עיסוקי בעתיד, החל מפעילות פילנטרופית וכלה בפעילות בשירות הציבור, אבל אני עוד רחוק מלקבל החלטה לגבי עתידי".  

הווארד שולץ פורש מסטארבקס הווארד שולץ פורש מסטארבקס צילום: בלומברג

  

מיירון אולמן, לשעבר יו"ר ומנכ"ל רשת בתי הכלבו ג'יי.סי פני יחליף את שולץ בתפקיד יו"ר סטארבקס.

 

מה דעתך על מניית STARBUCKS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שולץ הצטרף לסטארבקס ב-1982 בתפקיד סגן נשיא לשיווק. ב-1987 מונה ליו"ר ומנכ"ל החברה, כאשר הרשת מנתה אז רק 350 סניפים מחוץ לארה"ב. בין השנים 2000 ל-2008 פינה שולץ את תפקיד המנכ"ל ונותר יו"ר פעיל. באותה תקופה התרחבה סטארבקס במהירות עד ל-16,000 סניפים, אך שולץ סבר כי ההתרחבות המהירה באה על חשבון איכות השירות והקפה בבתי הקפה של החברה וחזר לנהל את החברה גם מכס המנכ"ל. ב-2017 שוב פינה את תפקיד המנכ"ל ונותר יו"ר פעיל ועתה הודיע על פרישתו הסופית מכל תפקידיו בחברה.

 

שולץ מחזיק עדיין ב-38 מיליון מניות של סטארבקס בשווי של 2.17 מיליארד דולר. תחת הנהגתו זינקה מניית סטארבקס ב-21 אלף אחוזים מאז יצאה בהנפקה לבורסה ב-1992. לאחר פרסום הודעת הפרישה ירדה מניית סטארבקס באחוז אחד במסחר המאוחר בוול סטריט.

 

קפה סטארבקס. 28 אלף סניפים ברחבי העולם קפה סטארבקס. 28 אלף סניפים ברחבי העולם צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x