$
חברה וסביבה

רשויות המס הסיניות רודפות אחרי שחקני קולנוע וטלוויזיה

חקירות בגין העלמת מס מצד סלבריטאים בתעשייה המקומית נפתחו כבר במחוז ג'יאנגסו. על פי החשד, חוזים פיקטיביים גרעו מיליוני יואן מבייג'ינג

שירות כלכליסט 20:0404.06.18

רשות המסים הסינית פרסמה השבוע הודעה רשמית לפיה תפתח בחקירה כנגד העלמות מס בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה המקומית. על כך דיווחה סוכנות רויטרס.

 

 

 

חלק מהשחקנים המפורסמים ביותר בתעשייה מואשמים כי חתמו על חוזי "יין ויאנג", שהם למעשה שני חוזים נפרדים: האחד מסדיר את תנאי התשלום האמיתיים, והאחר נחתם על סכומים נמוכים יותר. החוזה השני מוגש לרשויות ובכך נמנעים השחקנים מלשלם את המס על מלוא שכרם.

 

 

פאן בינגבינג פאן בינגבינג צילום: אם סי טי

 

חוזי יין ויאנג נפוצים מאוד בסין בכל סוגי הרכישות, החל מנדל"ן ומועדוני כדורגל, ועד קולנוע. שוויו של שוק הקולנוע לבדו נאמד ב־8.6 מיליארד דולר.

 

רשות המסים הסינית (SAT) כבר פנתה לסוכנויות מקומיות במחוז ג'יאנגסו כדי שיפתחו בחקירות. "אם אכן יימצאו הפרות בחוקי המס, הן יטופלו כמקובל על פי חוק", מסרה SAT.

 

בתוך כך, אחד ממבקרי התרבות המפורסמים בסין פרסם השבוע ברשת החברתית וויבו צילומי חוזים של השחקנית פאן בינגבינג. החוזה הרשמי העניק לפאן 10 מיליון יואן (1.56 מיליון דולר), אך החוזה השני חשף כי התשלום האמיתי של השחקנית עמד על 50 מיליון יואן (7.79 מיליון דולר). לפאן סטודיו בבעלותה, הנמצא במחוז ג'יאנגסו.

 

הרשויות הסיניות פתחו בחקירה כנגד השחקנית, שעל פי הדיווחים משתפת עימם פעולה אך מכחישה את המיוחס לה.

 

 

 

הפעם האחרונה שבה הסתבכה אושיית קולנוע סינית בחקירות מס היתה ב־2002. השחקנית ליו שיאוצ'ינג נכלאה למשך שנה לאחר שהואשמה בהעלמות מס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x