$
תעשייה ופיננסים

הקרן של סורוס: היינו מטרה למעקב חשאי של ממשלת הונגריה

שר החוץ ההונגרי אמר כי OSF עזבה את המדינה כי לא רצתה לחשוף את מקורות המימון שלה. הקרן בתגובה: "הבלים"

שירות כלכליסט 16:1501.06.18

הארגון הפילנתרופי של המיליארדר ג'ורג' סורוס, שהודיע בחודש שעבר על הפסקת פעילותו בהונגריה, מגיב להאשמות הממשלה ההונגרית על הסיבה להפסקת הפעילות ומכנה אותן "הבלים".

 

 

 

אתמול אמר שר החוץ והמסחר ההונגרי פטר שיארטו בראיון ל-CNBC כי "קרן החברות הפתוחות" (OSF) של סורוס הפסיקה לפעול במדינתו כי היא לא רצתה לחשוף את מקורות המימון שלה. בתגובה להאשמות של שיארטו, מסרה דוברת OSF לורה סיבלר כי מדובר, כאמור, ב"הבלים" וכי ההחלטה על עזיבת הונגריה נפלה בגלל ש"ממשלת הונגריה תקפה אותנו, הציגה תמונה שקרית של אופי עבודתנו ודיכאה את החברה האזרחית במדינה למען עשיית הון פוליטי, תוך שימוש בטקטיקות חסרות תקדים בהיסטוריה של האיחוד האירופי".

ג'ורג' סורוס ג'ורג' סורוס צילום: איי פי

 

 

לפני ההודעה על העזיבה, אמרו עובדי OSF בהונגריה כי הם כבר לא מרגישים בטוחים במדינה תחת שלטונו של ראש הממשלה הלאומן ויקטור אורבן, וכי הם היו מטרה למעקב חשאי של הממשלה.

 

זו לא הפעם הראשונה ששיארבו יוצא נגד OSF. בחודש שעבר הוא אמר בכינוס שרים של הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) בפריז כי הארגון "עזב בגלל שהוא לא רצה לפרסם מי מממן אותו. אני בטוח שיש לו מה להסתיר". עם זאת, שיארבו לא פירט, "אני לא יודע מדוע הם מסתירים את המקורות הפיננסיים שלהם, אבל העובדות הן שהם רוצים להסתירם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x