$
בשולי החדשות

המפיק הארווי ויינשטיין מואשם באונס ובעבירות מין נוספות

מפיק הקולנוע, שעשרות נשים חשפו בחודשים האחרונים כי תקף אותן מינית, הגיע לתחנת המשטרה במנהטן, ומשם המשיך לבית המשפט; מיוחס לו ביצוע של שורת עבירות מין, בהן ביצוע אונס, בשתי נשים שונות; לפי הדיווחים, אחד המקרים הוא תקיפה של השחקנית לוסיה אוונס ב-2004

שירות כלכליסט 15:2025.05.18

מפיק הקולנוע הארווי ויינשטיין הסגיר עצמו היום (ו') למשטרת ניו יורק, והוא צפוי להתמודד עם תלונות של עשרות נשים שהאשימו אותו בחודשים האחרונים בעבירות מין. הוא מואשם בשלב זה בשורה של עבירות בשתי נשים, כולל ביצוע מעשה אונס, כשלפי התובע הכללי של מנהטן מדובר בעבירות שנעשו בשנים 2004 ו-2013. ויינשטיין טוען לחפותו.

 

ויינשטיין, בן 66, הגיע לתחנת המשטרה במנהטן ב-07:30 (שעון ניו יורק) ולווה על ידי שוטרים לתוך התחנה, כאשר באוויר מרחפים שלושה מסוקים. הוא לא ענה לשאלות הכתבים הרבים במקום. לאחר מכן יצא לבית המשפט כשהוא אזוק, ושם הוקראו האישומים. 

 

וינשטיין בדרכו למשטרה וינשטיין בדרכו למשטרה צילום: רויטרס

 

לפי דיווחים, המקרה הראשון שבו מואשם ויינשטיין הוא תקיפה של השחקנית לוסיה אוונס, שלטענתה נאלצה לקיים עימו מגע מיני בעת פגישה ביניהם ב-2004. אוואנס עצמה סירבה להגיב על האישומים נגד ויינשטיין. סניגורו של ויינשטיין, שעד כה הכחיש כי כפה עצמו על נשים, חזר על טענת מרשו ואמר כי "הוא מעולם לא קיים יחסי מין ללא הסכמה עם אף אדם". עורך הדין בנג'מין ברפמן, אמר כי הוא מאמין שויינשטיין יזוכה מהאישומים נגדו. הוא הביע את אמונתו שחבר המושבעים יהיה לצדו של המפיק במידה ש"לא יושפע מהתנועה שכפי הנראה השתלטה על התיק". ברפמן התכוון לתנועת MeToo שהובילה נשים רבות להתלונן נגד ויינשטיין ובכירים אחרים בתעשיית הקולנוע.

 

משטרת ניו יורק מסרה כי המפיק "נעצר והואשם באונס, מעשה מיני פלילי, הטרדה מינית והתנהלות מינית שאינה הולמת במקרים בהם מעורבים שתי נשים. אנו מודים לניצולות האמיצות על אומץ ליבן".

 

 

 

"נאשם זה ניצל את משרתו, כספו וכוחו כדי לפתות נשים צעירות למצבים בהם היה מסוגל לחלל את מיניותן", כך נמסר מטעם התביעה במהלך הדיון בבית המשפט במהנטן. ויינשטיין הרים את גבה למשמע הדברים.

 

ויינשטיין שוחרר בערבות בסך מיליון דולר וייאלץ לשאת צמיד אלקטרוני. חופש התנועה שלו יוגבל למדינות ניו יורק וקונטיקט, והוא ייאלץ להפקיד את דרכונו במשטרה.

 

 

ויינשטיין בדרכו לבית המשפט ויינשטיין בדרכו לבית המשפט צילום: רויטרס

 

שורה של תלונות על תקיפות מיניות

 

יותר מ-80 נשים האשימו בחודשים האחרונים את ויינשטיין בתקיפה מינית, הטרדה ואונס, ובהן גם שחקניות מפורסמות כמו גווינת' פלטרו, אשלי ג'אד ואנג'לינה ג'ולי, שסייעו להביא את הטענות נגד מפיק העל לקדמת הבמה. האשמות אלו, הן שעוררו את תנועת #MeToo שסחפה את אמריקה והעולם.

 

 

 

בסוף השבוע שעבר נשאה השחקנית האיטלקייה אסיה ארג'נטו נאום נוקב בטקס הסיום בפסטיבל קאן ובו הצהירה: "ב-1997, נאנסתי על ידי הארווי ויינשטיין בקאן. אני רוצה לחלוק נבואה. הארווי ויינשטיין לא יחזור לכאן לעולם. הוא יחיה בבושה ובבידוד של הקהילה הקולנועית שבעבר אימצה אותו ועזרה לו לטייח את פשעיו. אפילו הערב, יושבים לצידכם אנשים שצריכים לשלם על מעשיהם נגד נשים. אתם יודעים מי אתם, אבל חשוב מכך - אנחנו יודעות מי אתם ולא ניתן לכם לברוח".

 

לפני חודשיים הגישה חברת ההפקה של ויינשטיין - שהיתה משותקת מאז התפוצצות הפרשה באוקטובר - בקשה להגנה מפני נושים.

 

 

הארווי ויינשטיין הארווי ויינשטיין צילומים: איי פי

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x