$
בשולי החדשות

נגיפים, חיסונים וג'ניפר: גייטס חושף פרטים מהפגישות עם טראמפ

מייסד מיקרוסופט סיפר על שתי פגישות שקיים עם נשיא ארה"ב: "לא ידע מהם ההבדלים בין HIV ל-HPV"; לדבריו, "הנשיא הפגין בקיאות מפחידה בכל הנוגע למראה של בתי ג'ניפר"

שירות כלכליסט 10:4018.05.18

ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, סיפר באחרונה כי סירב להצעת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להתמנות לתפקיד יועץ לענייני מדע; בסרטון ששודר אמש ב-MSNBC סיפר גייטס כמה אנקדוטות משתי פגישות שקיים עם טראמפ לאחר ניצחונו בבחירות בנובמבר 2016.

 

בין השאר, טען גייטס כי בשתי הפגישות, טראמפ שאל אם יש הבדל בין HIV (הנגיף הגורם למחלת האיידס) ל-HPV (נגיף הפפילומה שעלול לגרום לסרטן), וכי הנשיא הפגין בקיאות "מפחידה" במראה החיצוני של בתו של גייטס, ג'ניפר.

 

 

 

גייטס אמר את הדברים באסיפה של קרן ביל ומלינדה גייטס, שם ענה לשאלות העובדים. האסיפה שודרה ביום' בתוכניתו של כריס הייז. הקרן תרמה בשנים האחרונות מאות מיליוני דולרים למאבק באיידס.

 

"בשתי הפגישות שלי איתו, טראמפ ביקש לדעת מה ההבדל בין HIV ל-HPV. הסברתי לו שנדיר שמתבלבלים בין שני המונחים הללו", אמר המיליארדר הפילנטרופ.

 

ביל גייטס ביל גייטס צילום: גטי אימג'ס

 

הפגישות נערכו בסוף 2016 ובמרץ 2017, ובשתיהן, לדברי גייטס, עלה נושא החיסונים. "טראמפ שאל אותי אם חיסונים אינם דבר רע, וציין כי הוא שוקל הקמת ועדת שתבחן את השפעתם", אמר מייסד מיקרוסופט. "באותו הזמן מישהו - אני חושב שזה היה רוברט קנדי ג'וניור - אמר לו שהחיסונים גורמים לנזק. עניתי לו שלא, לא כדאי לו להקים את הוועדה כי זה יוביל למבוי סתום".  

 

גייטס גם סיפר כי פגש, יחד עם בתו ג'ניפר, את טראמפ בתצוגת סוסים בפלורידה, וכי טראמפ עזב את המקום וחזר במסוק - כדי "לבצע כניסה מרשימה". גייטס תיאר שיחה "לא נוחה" עם טראמפ שעסקה בג'ניפר, בפגישה שקיימו השניים לאחר בחירות 2016. "הבקיאות שהפגין במראה החיצוני של בתי היתה מפחידה. גם מלינדה לא כל כך אהבה את זה", אמר מייסד מיקרוסופט.

 

גייטס, שלא מוכר בדיוק בזכות ההומור שלו, הצליח להצחיק את הקהל כשסיפר אנקדוטה נוספת. "כשנכנסתי לחדר, המשפט הראשון של הנשיא בלבל אותי. הוא אמר: 'טראמפ שומע שאתה לא אוהב מה שטראמפ עושה'. וחשבתי לעצמי: 'אבל אתה טראמפ'. לא הייתי מודע לכך שהתייחסות לעצמו בגוף שלישי זה משהו שהוא עושה הרבה. עניתי לו: 'גייטס אומר שגייטס יודע שאתה לא עושה דברים נכון'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x