$
בשולי החדשות

גאפ התנצלה בפני סין: חולצות עם מפת המדינה לא כללו את טייוואן

משתמש ברשת החברתית הסינית וויבו פרסם צילומים של טי שירט שעמדה למכירה בחנות של הרשת בקנדה, והתלונן שמפת סין שהודפסה עליה לא כללה את טייוואן ואיים נוספים שבייג'ינג טוענת ששייכים לה

שירות כלכליסט 11:1115.05.18
גאפ התנצלה על מפת סין שהודפסה על אחת מחולצותיה, שהצליחה להרגיז משתמשי אינטרנט סינים.

 

 

 

משתמש ברשת החברתית הסינית וויבו (Weibo) פרסם צילומים של טי שירט שלטענתו עמדה למכירה בחנות גאפ בקנדה, והתלונן שמפת סין שהודפסה עליה לא כללה את טייוואן ואיים בים סין הדרומי שבייג'ינג טוענת ששייכים לה.

 

החולצה עם מפת סין החולצה עם מפת סין צילום: weibo

 

מותג הבגדים האמריקאי הוא האחרון בשורה ארוכה של מותגים שמוצאים עצמם על הכוונת בגלל עניינים טריטוריאליים סיניים.

 

הממשלה הסינית מחשיבה את טייוואן בעלת הממשל העצמאי כחלק אינטגרלי משטחה, ותוקפת כל רמיזה שהדבר אינו כך. סין טוענת גם לריבונות על שטח נרחב בים סין הדרומי, כולל אזורים שנטענת בעלות עליהם גם מצד מדינות נוספות, כמו וייטנאם והפיליפינים.

 

גאפ הגיבה לביקורת בוויבו כשהודיעה שהיא מושכת את החולצות המדוברות מהשוק הסיני ותשמיד אותן. "אנו מתנצלים בכנות על הטעות הלא מכוונת, ואנו עורכים כעת בדיקה פנימית בעניין", כך נמסר מגאפ.

 

החברה לא עדכנה האם תופסק מכירת המוצר גם בשווקים נוספים.

 

שורה של מותגים מערביים נוספים התנצלו לאחרונה על צעדים שגויים לכאורה מצידם במה שקשור לתביעות הטריטוריאליות הסיניות. בינואר חסמו הרשויות הסיניות את אתריה של מאריוט לאחר שהאחרונה ציינה את טיבט, הונג קונג, וטייוואן, כארצות נפרדות במיילים ששלחה ובישומוניה. מאריוט הוציאה התנצלות, בה נאמר שהיא מכבדת ותומכת בסוברניות הסינית ובשלמותה הטריטוריאלית.

 

חברת התעופה האמריקאית דלתא וקמעונאית הביגוד זארה מצאו את עצמן בקו האש גם כן, בעקבות תוכן דומה שהופיע באתרים שלהן, ושתיהן הביעו על כך את התנצלותן.

 

בייג'ינג לוחצת כבר מזה זמן על חברות לשנות את אתריהן מחוץ לסין כדי שיתאימו להשקפותיה, מה שהביא לעימות בנושא עם ממשלת ארה"ב. מוקדם יותר החודש תיאר הבית הלבן כ"קשקוש אורווליאני" את הדרישה הסינית ש-30 חברות תעופה בינ"ל ישנו את אתרי האינטרנט שלהן כך שלא יכללו כל מידע שעשוי לרמוז שטייוואן, הונג קונג או מקאו אינן חלק מסין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x