$
תעשייה ופיננסים

זירוקס מבטלת את הסכם המיזוג שלה עם פוג'י ששוויו הוערך בכ-6 מיליארד דולר

זאת, במסגרת הסדר עם המשקיעים קארל איקאן ודרווין דיסון, שכולל הנהלה חדשה משום שהאדריכל המרכזי של העסקה ג'ף ג'ייקובסון וכן חמישה מנהלים נוספים התפטרו

שירות כלכליסט 09:5014.05.18
חברת זירוקס (Xerox) ביטלה עסקה של 6.1 מיליארד דולר עם פוג'יפילם אחזקות, במסגרת הסדר עם המשקיעים האקטיביסטים קארל איקאן ודרווין דיסון, אשר גם מעביר את השליטה בענקית ההעתקות האמריקאית להנהלה חדשה.

 

 

 

 

ניצחונם של השניים מעכבת את החברה היפנית בניסיונה להשתלט על זירוקס, אך היא תוכל לנסות לעשות זאת במסגרת המכירה הפומבית הצפויה של האחרונה, בה היא צפויה להימכר במחיר גבוה יותר.

 

פוג'י פילם מיהרה להיכנס למתקפה, וטענה בהודעה שפרסמה שהיא חולקת על החלטתה החד-צדדית של זירוקס לבטל את העסקה, ושהיא תבחן את כל האופציות המשפטיות שעומדות לרשותה על מנת לתבוע נזיקין.

 

שתי החברות הסכימו בינואר על עסקה מורכבת שהייתה ממזגת את זירוקס אל תוך המיזם האסייתי המשותף של השתיים- Fuji Xerox, מה שגרם לדיסון ואיקאן לנסות ולטרפד אותו. שני המשקיעים אמרו שהם לא מרוצים מהמבנה הנוכחי של המיזם המשותף, ושההסדר יוצר אי ודאות בנוגע לשינויים הפוטנציאליים לעסקים שאחראים לכמחצית מהכנסותיה של פוג'יפילם.

 

 

זירוקס זירוקס צילום: gizmodo

 

ההסדר החדש עם המשקיעים יביא להתפטרותו של ג'ף ג'ייקובסון - האדריכל המרכזי של העסקה עם פוג'יפילם, וכן להתפטרותם של חמישה מנהלים נוספים, כאשר ג'ון ויזנטין (Visentin) צפוי כעת לקבל את הפיקוד על החברה.

 

זה ההסדר השני של זירוקס עם שני המשקיעים בתוך שבועיים. ההסדר הראשון בוטל לאחר שבזירוקס הבינו בשוגג שיש להם אפשרות לבוא במשא ומתן מחודש עם פוג'יפילם.

 

 חברת פוג'י חברת פוג'י צילום: איי פי

 

"אנחנו מאוד שמחים שזירוקס ביטלה לבסוף את העסקה המזיקה להעברת השליטה בה לפוג'יפילם", כך אמר איקאן בהצהרה שפרסם.

 

מזירוקס נמסר שהדירקטוריון החדש שלה יתכנס מיידית ו"יתחיל בתהליך הערכה של כל החלופות האסטרטגיות להגדלת הערך עבור בעלי המניות". אחת החברות המעוניינות כעת ברכישת זירוקס היא Apollo Global Management, כך טוענים מקורות המקורבים לנושא.

 

ויזנטין נשכר בעבר על ידי איקאן על מנת להילחם בזירוקס, ושמו הועלה בשנה שעברה כמחליף אפשרי לג'ייקובסון.

 

זירוקס, אשר קודם לכן ניסתה לשפר את עמדתה בעסקת פוג'יפילם, טוענת כי ביטלה את העסקה כיוון שפוג'יפילם לא סיפקה לה מידע כלכלי תקף לגבי מיזמן המשותף עד האולטימטום שפג ב-15 באפריל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x