$
חברה וסביבה

מאוניברסיטאות נחשקות ועד לחיי לילה ססגוניים: הערים הטובות בעולם לסטודנטים

בברלין עלויות המחיה נמוכות וסטודנטים זרים לומדים בחינם, במלבורן יש חופי ים ומזג אוויר שמשי. איזו עיר הגיעה לצמרת ומי תעניק לכם סיכוי טוב למצוא עבודה?

שירות כלכליסט 21:5619.05.18

הרצאות, תרבות ועלות מחיה נגישות הם שלושה מרכיבים אוניברסליים המהותיים לכל סטודנט. אולם לא כל אוניברסיטה מציעה את שלושתם.

 

CNBC מביא את הסקר החדש לשנת 2018 מאת קיו. אס. קואקוארלי סימונדס (QS Quacquarelli Symonds), המדרג את הערים המציעות את החוויה הטובה ביותר לסטודנטים על פי מגוון קטגוריות כולל נגישות כלכלית, אטרקטיביות ומשוב הסטודנטים.

10. סיאול, קוריאה הדרומית

בעיר זו יש ריכוז גדול של אוניברסיטאות בעלות שם, הודות למחלקות המחקר ולהישגי הסטודנטים שלהן. האווירה הכללית בעיר היא של "לעבוד קשה. ליהנות הרבה", מה שאומר שלל שוקים ליליים, בתי תה הפתוחים בכל שעות היממה וטיפולי ספא מרגיעים.

 

אוניברסיטת Ewha בסיאול, דרום קוריאה אוניברסיטת Ewha בסיאול, דרום קוריאה צילום: flickr/evan.chakroff

 

9. סידני, אוסטרליה

סידני היא המרכז הפיננסי של המדינה ושם גם ממוקם בית האופרה האיקוני. אמנם זוהי לא עיר של שכר דירה נמוך ומצרכי מכולת זולים, אולם קהילת הסטודנטים המגוונת והזדמנויות התעסוקה לאחר הלימודים מכניסים את העיר לעשירייה הפותחת של הדירוג.

 

אוניברסיטת סידני. קהילה מגוונת אוניברסיטת סידני. קהילה מגוונת צילום: University of Sydney

 

8. ציריך, שווייץ

שכר הלימוד הנמוך לסטודנטים זרים מקזז במידת מה את עלויות המחיה והבילוי הגבוהות בציריך. הקרבה של העיר לאתרי טבע ידועים כמו אגם ציריך והאלפים, מאפשרת לסטודנטים לבלות בחיק הטבע מתי שהם רוצים מבלי לעזוב את העיר.

 

אוניברסיטת ציריך אוניברסיטת ציריך צילום: UZH

 

7. ברלין, גרמניה

עיר הבירה של גרמניה ממשיכה למשוך סטודנטים מרחבי העולם הודות לאופייה הרגוע ולשכר הדירה הנגיש, ביחס לערי אירופה האחרות. סטודנטים זרים יכולים ללמוד בחינם במוסדות ההשכלה בעיר וישנם אף אוניברסיטאות המסייעות עם הוצאות הנסיעה. כמו כן, קורסים רבים מועברים באנגלית בידי מורים בעלי שם עולמי כגון האמן הסיני איי ווייוויי.

 

אוניברסיטת המבולד, ברלין אוניברסיטת המבולד, ברלין צילום: שאטרסטוק

 

6. מינכן, גרמניה

אחת משתי ערים גרמניות בעשיריה המובילה - מינכן מטפסת שלוש מקומות משנה שעברה ועוקפת את ברלין. עלויות המחיה הנמוכות מאד, התחבורה הציבורית הזולה והתרבות הבווארית הססגונית הם מגנט לסטודנטים מכל העולם. באוניברסיטאות הציבוריות לימודי תואר ראשון הם בחינם גם לסטודנטים זרים.

 

אוניברסיטת מינכן. העיר עקפה את ברלין אוניברסיטת מינכן. העיר עקפה את ברלין צילום: Flickr/ Wener Kunz

 

5. פריז, צרפת

העיר ירדה אמנם ממקומה בצמרת הטבלה ב-2016, אך שומרת על מקומה בחמישייה הפותחת. זאת הודות למספר הגדול ביותר של אוניברסיטאות מובילות לעומת ערים אחרות, מלבד לונדון וסיאול. שכר הלימוד הנמוך מקזז מעט את יוקר המחיה הגבוה ולבוגרי מוסדות ההשכלה בעיר סיכוי גבוה למצוא עבודה באירופה.

 

 

הסורבון בפריז. סיכוי טוב למצוא עבודה לסטודנטים בעיר הסורבון בפריז. סיכוי טוב למצוא עבודה לסטודנטים בעיר צילום: uniplaces

 

4. מונטריאול, קנדה

מונטריאול הודחה השנה ממקומה בצמרת, אולם גם השנה קיבלה ציונים גבוהים בחמש מתוך שש האינדקטורים, מלבד נגישות כלכלית. סצנת האמנות והתרבות, בתי הקפה והמגוון בעיר שומרים על מוניטין של עיר אטרקטיבית לסטודנטים.

 

אוניברסיטת מקגיל במונטריאול. העיר כבר לא בצמרת אוניברסיטת מקגיל במונטריאול. העיר כבר לא בצמרת צילום: גטי

 

3. מלבורן, אוסטרליה

בירת התרבות של אוסטרליה אטרקטיבית מאד עבור סטודנטים מכל העולם והיא כוללת שפע יתרונות כגון חופי ים, חיי לילה מגוונים ומזג אוויר שמשי. בעיר מתקיימים מגוון פסטיבלים לכל אורך השנה. הדבר היחיד הפוגע במעמדה כעיר טובה לסטודנטים הוא יוקר המחיה.

 

אוניברסיטת מלבורן אוניברסיטת מלבורן צילום: unimelb

 

2. טוקיו, יפן

זוהי המובילה מבין ערי אסיה שבמדד. אמנם העיר היא אחת מהצפופות ביותר בעולם ויש בה קהילת סטודנטים קטנה יחסית, אך הקרבה למוסדות פיננסיים מובילים והנגישות הגבוהה לתרבות המקומית, מציבים אותה במקום השני.

 

המכון הטכנולוגי בטוקיו המכון הטכנולוגי בטוקיו צילום: japhub

 

1. לונדון, אנגליה

זוהי הפעם הראשונה של לונדון בצמרת הדירוג, והיא מובילה הודות למוזיאונים הרבים שהכניסה אליהם בחינם, הנגישות לאתרי תרבות, המגוון החברתי והנכונות של סטודנטים להישאר בעיר עם סיום לימודיהם. יש בעיר ריכוז גבוה של מוסדות להשכלה גבוהה, אולם בכל הנוגע ליוקר המחיה, הבירה האירופית היקרה צונחת למקום 113 בדירוג.

 

יוניברסיטי קולג' בלונדון. לראשונה בצמרת יוניברסיטי קולג' בלונדון. לראשונה בצמרת צילום: ויקימדיה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x