$
בשולי החדשות

טראמפ משנה גרסה ומודה: שילמתי לסטורמי דניאלס 130 אלף דולר כדי להשתיקה

התשלום נעשה בתמורה לחתימתה של שחקנית הפורנו לשעבר על הסכם סודיות. טראמפ אמר שעל פי ההסכם היה על השחקנית "להפסיק להשמיע דברים כוזבים וסחטניים לגבי קיומה של פרשייה עמו"

שירות כלכליסט 16:0103.05.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודה כי באוקטובר 2016 שילם עורך דינו לשחקנית פורנו לשעבר להשתיקה בנוגע למפגש מיני שהתקיים לכאורה בינה לבינו. זוהי הפעם הראשונה שהנשיא מודה במעורבות כלשהי בביצוע התשלום. טראמפ אמר שעל פי ההסכם היה על השחקנית "להפסיק להשמיע דברים כוזבים וסחטניים לגבי קיומה של פרשייה עמו".

 

 

 

הודאה זו מגיעה יממה לאחר שעורך דינו של טראמפ, רודי ג'וליאני אמר כי הנשיא שילם לעורך דינו מייקל כהן החזר על תשלום של 130 אלף דולר לשחקנית הפורנו סטפני קליפורד, המוכרת בשמה המקצועי סטורמי דניאלס. התשלום נעשה בתמורה לחתימתה על הסכם סודיות. ג'וליאני אמר כי התשלום שהעביר מייקל דניאלס נעשה ללא ידיעתו של טראמפ בזמנו. בעבר הכחיש טראמפ שידע על התשלום ואמר שאינו יודע מהיכן הגיע הכסף.

 

 

טראמפ וסטורמי דניאלס טראמפ וסטורמי דניאלס צילום: גטי אימג'ס

 

"כהן, עורך דינו, קיבל ריטיינר חודשי, לא מכספי הקמפיין וללא קשר לקמפיין. מתוך תשלום זה הוא הגיע להסכם פרטי בין שני צדדים, הסכם סודיות תמורת תשלום, NDA". כתב טראמפ ברצף של ציוצי בוקר בטוויטר. "הסכמים אלו הם דבר שבשגרה בקרב סלבריטאים ובעלי ממון".

 

עוד כתב טראמפ: "ההסכם נועד לעצור את ההאשמות הכוזבות והסחטניות מצד השחקנית לגבי הפרשייה עמה, שאותן השמיעה חרף העובדה שחתמה על מכתב מפורט ובו היא מודה שלא התקיימה פרשייה כזו. לפני שקליפורד ועורך דינה הפרו את ההסכם, היה מדובר בהסכמה פרטית. כספי הקמפיין ותרומות לקמפיין לא שיחקו כל תפקיד בעסקה זו".

 

כהן נתון כעת לחקירת משרד התובע הכללי של מנהטן בגין הונאה בנקאית לכאורה והפרה של חוקי המימון של קמפיינים נשיאותיים.

 

בחודש שעבר פשטו סוכני FBI על נכסיו של כהן והחרימו חומרים שונים וביניהם מסמכים הקשורים לתשלום לקליפורד. כהן מכחיש את המעשים המיוחסים לו. ביום רביעי טען ג'וליאני כי היות שהנשיא החזיר לכהן את הכספים ששילם, לא בוצעה הפרה של החוק. "אין פה הפרה של חוקי מימון הקמפיינים, לא בוצע פה פשע כלשהו. למייקל הייתה הסמכות לפתור את העניין", אמר בראיון לוול סטריט ג'ורנל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x