$
חברה וסביבה

בלומברג ישלח צ'ק למשרד האקלים של האו"ם, במקום הנשיא טראמפ

ראש העיר לשעבר של ניו יורק הודיע כי יכסה את התחייבויות הממשל הפדרלי להסכם פריז, אחרי שהנשיא טראמפ נסוג ממנו. התרומה תעמוד על 4.5 מיליון דולר. בלומברג: "המשך יבוא"

שירות כלכליסט 20:1023.04.18

ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג הודיע כי יתרום 4.5 מיליון דולר לכיסוי חלק מההתחייבויות הכספיות של ארה"ב למימוש הסכם פריז.

 

 

 

"אמריקה התחייבה, וכאמריקאים, אם הממשלה לא מתכוונת לעשות זאת, האחריות היא של כולנו", אמר בלומברג אתמול (א') בראיון לרשת CBS. "אני מסוגל לעשות זאת. אז, כן, אני אשלח להם צ'ק עבור הסכום שאמריקה הבטיחה לארגון, וזה יהיה כאילו הם קיבלו את הכסף הזה מהממשל הפדרלי", הדגיש.

 

 

מייקל בלומברג מייקל בלומברג צילום: שאטרסטוק

 

ההסכם נחתם בפריז בשלהי 2015 במהלך כהונתו של הנשיא לשעבר ברק אובמה. תחת תנאי הסכם פריז, מנהיגי העולם התחייבו להגביל את ההתחממות ל־1.5 מעלות צלסיוס.

 

עם זאת, בשנה שעברה הכריז הנשיא טראמפ כי ארה"ב תיסוג מהסכם האקלים ותפתח במשא ומתן על מנת להצטרף אליו מחדש בתנאים אחרים, או לגבש הסכם חלופי. זאת בטענה כי ההסכם ההיסטורי איננו הוגן.

 

השנה, הקונגרס האמריקאי אף קיצץ את המימון למשרד האקלים של האו"ם מ־7.5 מיליון דולר בשנים קודמות ל־3 מיליון דולר.

 

"אמריקה היא חלק מהבעיה", ציין בלומברג. "אמריקה היא גם חלק גדול מהפתרון ועלינו לעזור לעולם למנוע אסון". בהודעה רשמית ציינה קרן הפילנתרופיה בלומברג כי ראש העיר לשעבר יקצה סכומים נוספים למשרד האקלים, אם ארה"ב "לא תעמוד במחויבותה לשלם את חלקה בתקציב האקלים ב־2019".

 

הכרזתו של בלומברג התקבלה בברכה על ידי מנכ"לית המשרד לענייני אקלים פטרישיה אספינוסה, שאליו תגיע התרומה. "כאשר מדינות מאמצות את הסכם פריז ההיסטורי להגבלת ההתחממות הגלובלית, הן גם מכירות בכך כי השגת היעד תחייב פעולה גלובלית נרחבת בכל המגזרים, ציבוריים ופרטיים כאחד", ציינה.

 

 

 

"אני מקדמת בברכה את התרומה הנדיבה מקרן בלומברג כהכרה חשובה ומעשית בצורך שלנו לעבוד ביחד ולתגבר את מאמצינו אל מול שינויי האקלים", סיכמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x